Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Czarno od ludzi w wydziale komunikacji w chrzanowskim starostwie. To nie wyjątek

23.05.2019 14:30 | 7 komentarzy | 7 335 odsłon | Grażyna Kaim

Nie po raz pierwszy interweniowali w redakcji mieszkańcy oburzeni organizacją pracy w wydziale komunikacji i paszportów w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. W sali operacyjnej bywa czarno od ludzi.

 

7
Czarno od ludzi w wydziale komunikacji w chrzanowskim starostwie. To nie wyjątek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Interweniujący czytelnik przyszedł do starostwa powiatowego w Chrzanowie wymienić dowód rejestracyjny w czwartek o godz. 8.25. Do redakcji zadzwonił o 10.30. Mocno zdenerwowany, że czeka już dwie godziny, a końca nie widać...

- Przyjedźcie i zobaczcie co się tu dzieje. Jest siedem stanowisk do rejestracji samochodów z czego czynne są dwa-trzy. Na wyświetlaczu jest 39 osób oczekujących a przyjmowana jest w tej chwili 20. To znaczy, że 19 oczekuje. Nie wiem, kiedy wejdą. Ewidentnie wydział jest niewydolny i coś z tym trzeba robić - mówi.

Jak tłumaczy nadzorujący pracę wydziału dyrektor Ryszard Leśniak na tę fatalną sytuację złożyło się kilka spraw.

- Mam aktualnie problem z kilkoma osobami przebywającymi na zwolnieniach lekarskich. I niestety - jak widać - da się to odczuć. Staramy się to „łatać" urzędnikami pracującymi zazwyczaj poza salą operacyjną, zajmującymi się np. korespondencją i innymi niezbędnymi sprawami, ale to tylko częściowo rozwiązuje problem. Poza tym cały czas przybywa spraw załatwianych przez nasz wydział. Dlatego będę wnioskował do swoich przełożonych o wzmocnienie kadrowe. Jest więc szansa, że sytuacja się poprawi. Ale na to trzeba poczekać. Funkcjonujący aktualnie w Polsce system rejestracji pojazdów, z którego korzystamy, też nie ułatwia nam sprawy. Są problemy z jego wydolnością, w związku z czym wydłuża się czas załatwienia spraw. Na to niestety nie mamy żadnego wpływu. Apeluję też do wszystkich, aby - jeśli to tylko możliwe - korzystali z systemu elektronicznej rejestracji. Czynna jest całą dobę. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że nie można zarejestrować się na ten sam dzień, w którym dokonujemy rezerwacji miejsca w kolejce. W systemie można wybrać dogodny termin w odstępach piętnastominutowych. Wówczas przychodzi się na konkretną godzinę i jest gwarancja, że zostaniemy obsłużeni.