Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Ślad po partii wkrótce może zniknąć z miasta

22.05.2019 19:45 | 26 komentarzy | 4 739 odsłony | Michał Koryczan

Wszystko wskazuje, że wojewoda nakaże usunięcie napisu na elewacji budynku przy ul. Kościuszki w Trzebini. Napisu, którego ponoć już tam nie ma...

26
Ślad po partii wkrótce może zniknąć z miasta
Napis widnieje na budynku przy ul. Kościuszki w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku wojewodę przedstawił wykaz obiektów (m.in. pomniki i tablice) znajdujących się w Małopolsce, które mogą nie spełniać warunków ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego.

Wśród nich znalazło się kilkanaście położonych na ziemi chrzanowskiej.

Jak wynika z informacji przekazanych nam przez biuro prasowe wojewody małopolskiego, część obiektów została już usunięta.

Z kolei w przypadku większości pozostałych, wojewoda wydał decyzje (w uzgodnieniu z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie) o ich usunięciu.

W gronie tych pierwszych znalazł się napis: „Dzięki strategii partii Polska umacnia swoją pozycję", znajdujący się na budynku przy ul. Kościuszki w Trzebini. Mimo że namalowany tekst cały czas możemy tam oglądać.

- Staramy się nawiązać kontakt z właścicielem budynku, aby zweryfikować informacje o usunięciu napisu. Jeżeli faktycznie nie został on jeszcze usunięty i właściciel nie zamierza tego zrobić w najbliższym czasie, to zostanie wydana decyzja nakazowa - informuje Agnieszka Ludwikowska z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Waszym zdaniem wspomniany napis, który nie zawiera nazwy konkretnej organizacji i tak naprawdę może odnosić się do każdego ugrupowania, powinien zostać usunięty?