Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jaki gryf sprawdzi się podczas treningu siłowego?

21.05.2019 00:08 | 0 komentarzy | 747 odsłon | red

Materiał promocyjny

Na siłowni mamy do dyspozycji całą masę najróżniejszego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest budowanie masy mięśniowej, zwiększanie siły i poprawianie wytrzymałości. Z całą pewnością nie może zabraknąć gryfów, które dostępne są w różnych wersjach. Jest to pręt lub drążek stanowiący kluczowy element sztangi, który wykorzystywany jest podczas wykonywania wielorakich ćwiczeń. Można wręcz powiedzieć, że tego typu sprzęt jest praktycznie niezbędny podczas treningów sportowych, dlatego też nie może go zabraknąć. Jako, że wybór jest spory, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

0
Jaki gryf sprawdzi się podczas treningu siłowego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaki gryf sprawdzi się podczas treningu siłowego?

Gryfy znalazły szerokie zastosowanie podczas treningów siłowych. Są one obowiązkowym elementem wyposażenia każdej siłowni. Nawet w przypadku ćwiczenia w domowych warunkach gryf jest niezastąpiony. W przypadku trenowania poszczególnych partii klatki piersiowej idealnie sprawdzi się gryf prosty. Z kolei modele łamane są świetnym wyborem w przypadku trenowania mięśni szczytu głowy. Gryfy krótkie wykorzystywane są przede wszystkim jako hantle. Za ich pomocą możliwe jest zaangażowanie praktycznie każdej grupy mięśniowej. Najlepiej sprawdzają się do ćwiczenia górnej połowy ciała, czyli do trenowania bicepsów, tricepsów, przedramion, klatki piersiowej, pleców i barków. Jeśli ktoś chce się skupić na bicepsie i tricepsie, to warto sięgnąć po gryf nazywany kratownicą. Gryf olimpijski zakończony jest z obu stron obracającymi się tulejami.

Rozmiary i ceny gryfów

Cena gryfu w dużej mierze zależy od tego, z jakiego materiału został ona wykonany. Najbardziej cenione są te z chromu, ze stali hartowanej i żeliwne, ale można też dostać przykładowo gumowe. Gryf może być wykonany nawet z tworzywa sztucznego i wówczas jest lekki oraz znacznie tańszy – można go zabierać ze sobą niemalże wszędzie. Długość gryfu może być różna – dostępne są zarówno krótkie mające 120 cm i 150 cm, jak również modele 180 cm i 220 cm. Zasada jest taka, że im dłuższy jest gryf do sztangi, tym można wykonać większą liczbę ćwiczeń z szerokim chwytem.

Materiał promocyjny