Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zespoły z Libiąża i Kamienia odjechały Ciężkowiance

15.05.2019 19:30 | 0 komentarzy | 2 969 odsłony | Michał Koryczan

W środowych meczach  chrzanowskiej A-klasy ważne zwycięstwa odniosły przewodzące ligowej stawce drużyny MKS Libiąż i Startu Kamień.

0
Zespoły z Libiąża i Kamienia odjechały Ciężkowiance
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Klasa A - Chrzanów

Wisła Jankowice - MKS Alwernia 1-0

Korona Lgota - MKS Libiąż 3-5

Fablok Chrzanów - SPRiN Regulice 4-1

UKS Dulowa - Tęcza Tenczynek 1-4

Promyk Bolęcin - Zagórzanka Zagórze 2-7

Start Kamień - Ciężkowianka Jaworzno 3-2

Victoria Zalas - Wolanka Wola Filipowska - mecz przełożony na inny termin

Prowadzący w tabeli Start Kamień po zaciętym spotkaniu pokonał na własnym boisku trzecią w klasyfikacji Ciężkowiankę. Goście ponieśli tym samym drugą porażkę z rzędu, czym zmniejszyli swoje szanse na awans do okręgówki.
Po sobotniej przegranej w Zagórzu podniósł się Libiąż, pokonując na wyjeździe Koronę Lgota, czyli sprawcę największej niespodzianki minionej kolejki (Korona wygrała z Ciężkowianką).
W najbliższą sobotę czeka nas starcie na szczycie chrzanowskiej A-klasy. Libiążanie podejmą bowiem na swoim terenie drużynę Kamienia. W rundzie jesiennej starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem.
Efektowne zwycięstwo nad Promykiem Bolęcin odniosła Zagórzanka. To siódmy triumf Zagórza w tym roku. Zespół prowadzony przez Artura Oczkowskiego imponuje ostatnio skutecznością w trzech poprzednich spotkaniach zdobył aż 19 goli.
Do skutku nie doszły derby gminy Krzeszowice pomiędzy Victorią i Wolanką. Mecz został najpierw przeniesiony z Zalasu do Woli Filipowskiej, ale arbitrzy uznali, że po opadach deszczu boisko Wolanki nie nadaje się do gry.