Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kowal zagrał z pierwszoligowcem

14.05.2019 15:30 | 8 komentarzy | 2 461 odsłony | Michał Koryczan

Michał Kowalik, piłkarz MKS Trzebinia wystąpił w reprezentacji Małopolski we wtorkowym meczu z Puszczą Niepołomice.

8
Kowal zagrał z pierwszoligowcem
Michał Kowalik (pierwszy z lewej) podczas meczu reprezentacji Małopolski z Puszczą Niepołomice. Fot. Puszcza Niepołomice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzona przez Krzysztofa Szopę i Wojciecha Ankowskiego kadra wojewódzka przegrała 2-4. Przypomnijmy, że w niedawno zakończony sezonie, Puszcza Niepołomice zajęła dziewiąte miejsce w pierwszej lidze.

We wtorkowym spotkaniu sparingowym, w reprezentacji Małopolski wystąpił pomocnik czwartoligowego MKS Michał Kowalik. Popularny „Kowal" był bliski zanotowania asysty, ale po jego podaniu jeden z zawodników kadry nie trafił do pustej bramki.

- Michał Kowalik zaprezentował się z dobrej strony. W ogóle jestem zadowolony z tego test meczu. Dał nam on wiele wskazówek i pokazał sporo mankamentów, nad którymi musimy popracować. Przed nami jeszcze jedna konsultacja. Jest ona planowana na 28-29 maja. Kadra powoli się krystalizuję. W kręgu zainteresowań jest około 30 piłkarzy - mówi Krzysztof Szopa, w przeszłości pracujący m.in. w trzebińskim MKS.

W meczu w Niepołomicach nie zagrał drugi z powołanych na to spotkanie piłkarzy trzebińskiego klubu, czyli Marcin Kalinowski. Zmaga się on bowiem z kontuzją.

Warto wspomnieć, że w 2012 roku Kowalik i Kalinowski byli na testach w drugoligowej wówczas Puszczy Niepołomice, prowadzonej przez Dariusza Wójtowicza. Ostatecznie obaj zawodnicy zostali w trzebińskim klubie, którego barw bronią do dziś.

Reprezentacja wojewódzka przygotowuje się do czerwcowego turnieju eliminacyjnego do UEFA Regions` Cup, czyli mistrzostw Europy piłkarzy-amatorów.

Czterodniowe zmagania odbędą się od 20 do 23 czerwca 2019 r. na obiektach w Barcicach i Rytrze. Kadra Małopolski zmierzy się tam z reprezentacjami województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Puszcza Niepołomice - Reprezentacja Małopolski 4-2 (2-1)

1-0 Marcin Stefanik (25), 2-0 Konrad Stępień (35), 2-1 Eryk Borczyński (45), 3-1 Marcin Stefanik (54), 3-2 Hubert Pachowicz (57), 4-2 Konrad Nowak (90)

Puszcza Niepołomice: Miłosz Mleczko - Jakub Zagórski, Łukasz Furtak, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk, Jakub Wojtaszek, Marcel Kotwica, Marcin Stefanik, Łukasz Szczepaniak, Patryk Kura, Szymon Gwiazda oraz Bartosz Przybysz, Michał Zając, Bartosz Widejko, Wiktor Żytek, Przemysław Sajdak, Konrad Nowak, Bartosz Żurek i Marcin Orłowski.

Reprezentacja Małopolski: Krzysztof Sendorek - Konrad Kuliszewski, Tomasz Jaklik, Paweł Jarzębak, Andrzej Filipek, Michał Kowalik, Eryk Borczyński, Dawid Linca, Szymon Burkat, Andrzej Biel, Mariusz Zubek oraz Damian Kobyłka, Błażej Radwanek, Mateusz Reczulski, Mariusz Bienias, Hubert Pachowicz, Mateusz Wyjadłowski, Patryk Skrzypniak.