Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kosiarki spalinowe - narzędzie konieczne w ogrodzie

08.05.2019 14:12 | 0 komentarzy | 982 odsłony | red

Materiał promocyjny

Pielęgnacja trawnika wokół domu, to obowiązkowe, lecz nielubiane zajęcie. Aby nasz ogród wyglądał estetycznie musimy poświęcić sporo czasu na jego koszenie. Dlatego zakup wydajnej kosiarki spalinowej, która ułatwi nam to zadanie jest koniecznością. Jednak, zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto przemyśleć kwestie silnika, napędu oraz innych dodatkowych funkcji.

0
Kosiarki spalinowe - narzędzie konieczne w ogrodzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaką kosiarkę spalinową wybrać?

Przede wszystkim trzeba rozważyć wielkość trawnika i częstotliwość planowanego koszenia. W przypadku małych trawników o powierzchni do 100m2, warto kupić mniejsze urządzenie, gdyż manewrowanie dużą kosiarką może być trudne. Im większa powierzchnia koszenia, tym w większą kosiarkę warto zainwestować. Istotnym elementem jest tu także częstotliwość koszenia. Gdy robimy to regularnie, raz w tygodniu to urządzenie średniej wielkości całkowicie nam wystarczy. Jeśli jednak potrzebujemy sprzętu do porządków, raz na kilka tygodni lub miesięcy, niestety musimy zaopatrzyć się w większy egzemplarz, taki, który do radę wysokiej trawie.

Jaki silnik w kosiarce spalinowej?

Najważniejszym parametrem w kosiarce jest moc silnika, od niej zależy także, długość i szerokość noża. Oczywiście, im większy i "trudniejszy" trawnik to potrzebujemy kosiarki o większej mocy. Najczęstszym wyborem są urządzenia o mocy 4 do 6 kM. Warto zwrócić jeszcze uwagę, że kosiarki z napędem wymagają trochę więcej mocy.

Z napędem czy bez?

Zadaniem napędu w kosiarce spalinowej jest ułatwienie koszenia. Nie musimy wkładać siły w pracę urządzenia, a tylko nim sterować. W efekcie możemy skosić dużą powierzchnię trawnika, bez zbytniego zmęczenia. Urządzenie z napędem jest niewątpliwie doskonałym rozwiązaniem dla osób pielęgnujących spory trawnik. Świetnie sprawdza się przy nierównych terenach.

Natomiast w ogródkach, gdzie mamy wiele trudno dostępnych miejsc, stosunkowo niewielką powierzchnię, lepiej sprawdzą się kosiarki bez napędu. Łatwiej się nimi steruje, są zwrotniejsze i lżejsze. Omijanie krzewów, cofanie kosiarką z napędem jest o wiele trudniejsze, niż jej odpowiednikiem bez napędu.

Noże - ważne, aby były ostre.

Ostrość noży, oraz to, w jaki sposób są zamontowane w urządzeniu, przekłada się bezpośrednio na jakość koszenia. Niestety, gdy noże są tępe, nawet najlepsza kosiarka spalinowa nie skosi naszej trawy. Ze względu na sposób montowania noży możemy wyróżnić"

  • kosiarki bębnowe - noże osadzone w bębnie, przeznaczone do cięcia bardzo nisko, raczej na niewielkich powierzchniach, do częstego użytku;
  • kosiarki rotacyjne - kilka płaskich noży obracających się wokół pionowej osi. Dobrze sprawdzają się na większych, nierównych i bardziej zarośniętych trawnikach;
  • kosiarki listwowe - długa listwa na przedzie, do której umocowane są noże. Bardzo wydajna przy dużych, mocno zarośniętych terenach, sprzęt dla profesjonalistów.

Szerokość koszenia - ważny parametr.

Aby koszenie trawnika było sprawne, musimy dobrać odpowiednio szerokość koszenia. Gdy będzie zbyt mała, nasza praca nie będzie efektywna, gdy zbyt duża, ciężko będzie manewrować. W niektórych modelach producent przewidział funkcję regulacji szerokości koszenia.

Materiał promocyjny