Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Gdzie kupować medale okolicznościowe?

02.05.2019 14:24 | 0 komentarzy | 709 odsłon | red

Materiał promocyjny

Tworzenie zbiorów z medali okolicznościowych to oryginalne i pasjonujące hobby. Zdobywanie nowych elementów kolekcji może odbywać się na różne sposoby. Warto jednak znaleźć te, które są w pełni bezpieczne. Aby wystrzegać się zakupienia medali zbyt zniszczonych lub po zawyżonej cenie, warto znać kilka zasad nabywania kolejnych elementów do swojej kolekcji.

0
Gdzie kupować medale okolicznościowe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sklepy numizmatyczne bezpiecznym rozwiązaniem

Kupowanie w sklepach specjalistycznych nie niesie żadnego ryzyka. Nie ma obaw, że w kolekcji znajdzie się element, który jest sfałszowany lub jego koszt był zbyt duży w stosunku do rzeczywistej wartości. To również niezwykle łatwy sposób na zakupy medali oryginalnych,k które wybijane są w bardzo niewielkim nakładzie. Zaletą rozwiązania jest także dokładny opis każdego produktu, możliwość zaczerpnięcia wiedzy na temat okoliczności, jaką upamiętnia oraz czas na zastanowienie się nad zakupem, którego często nie ma w przypadku kupowania na targach staroci. Skarbnica Narodowa to jednej z najbezpieczniejszych sposobów nabywania medali okolicznościowych. Kupując  element do własnej kolekcji od emitenta liczyć można na:

  • korzystną ofertę
  • rzetelny i dokładny opis produktu
  • oryginalne, doskonale zaprojektowane medale.

Czy antykwariat do dobry pomysł?

Targi i antykwariaty mogą być doskonałym sposobem na znalezienie niepowtarzalnych numizmatów, ale też straceniem pieniędzy na element kolekcji, który w rzeczywistości nie ma dużej wartości dla kolekcjonera. Najczęściej zdarza się, że przedmiot jest bardzo zniszczony lub sprzedawca zawyża jego cenę. Podobnie jest w przypadku kupowania od innych kolekcjonerów. Większość z nich oferuje uczciwe propozycje. Jednak zdarzają się również oszuści. W takich miejscach warto jednak szukać monet obiegowych. Mają one niższą wartość, dlatego nawet w przypadku nieuczciwych działań sprzedawcy, straty są niewielkie. Do takich miejsc warto wybierać się z wiedzą na temat zbieranych monet, ich stanu wizualnego oraz przybliżonych cen.

Materiał promocyjny