Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Bonus dla szpitala za akredytację

29.04.2019 20:30 | 2 komentarze | 6 544 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Po kilkuletniej przerwie Szpital Powiatowy w Chrzanowie znów dostał akredytację. Ten certyfikat jakości nie tylko przynosi lecznicy prestiż, ale również wymierne korzyści finansowe - 280 tys. złotych rocznie dodatkowo do ryczałtu przyznawanego z Narodowego Funduszu Zdrowia.

2
Bonus dla szpitala za akredytację
Chrzanowski szpital znów otrzymał akredytację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akredytacja nadawana jest przez ministra zdrowia po przeprowadzonym przez uprawnioną agendę audycie. Certyfikat potwierdza, że szpital utrzymuje stały poziom jakości udzielanych świadczeń. Szpitale akredytowane premiowane są większym kontraktem z NFZ. Placówka spełniająca co najmniej 75 procent wymaganych standardów, otrzymuje akredytację na pełne trzy lata. Chrzanowski szpital spełnił 78 procent wymogów. Zabrakło mu zaledwie trzech punktów procentowych, by kwota "bonusu" z NFZ była dwukrotnie wyższa.

- To sukces całego zespołu szpitala, a w szczególności pani wicedyrektor Alicji Dobranowskiej, która włożyła ogrom pracy, by szpital uzyskał akredytację - podkreśla Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.