Na mecie deszczowego maratonu biegacze odebrali pamiątkowe medale

28.04.2019 16:45 | 0 komentarzy | 4 404 odsłony | Marek Oratowski

W niedzielnym Cracovia Maraton uczestniczyli też biegacze z ziemi chrzanowskiej. Niektórzy na trasie liczącej ponad 42 km ustanowili "życiówki".

0
Medal prezentuje Andrzej Gozdek z Trzebini, fot. FB

Zawodnicy pobiegli m.in. przez Stare Miasto, Podgórze i Nową Hutę. Maraton ukończyło 5240 osób, w tym 890 kobiet. Wygrał zawodnik z Kenii Cyprian Kotut z czasem 2 godziny 9 minut i 18 sekund. Mimo deszczowej pogody ustanowił nowy rekord krakowskiej trasy. Za zwycięstwo i rekord dostał od organizatorów po 20 tysięcy złotych.

Najszybszą panią okazała się dwunasta w całej stawce Ukrainka Viktoriya Khapilina. W gronie startujących było kilkudziesięciu biegaczy z naszego regionu. Na wysokim, 38. miejscu uplasował się Rafał Zelech z Chełmka (z czasem 2 godziny 46 minut i 59 sekund).

Niektórzy z naszych biegaczy pobili rekordy życiowe. W tym gronie był m.in. Andrzej Gozdek z Trzebini, startujący w kategorii wiekowej M-40. Do mety przybiegł po 3 godzinach, 17 minutach i 21 sekundach. Zajął 418. lokatę.

- To był mój 11 maraton. Pogoda jak dla mnie bajka. Bardzo lubię biegać w takich warunkach - skomentował po biegu.