Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak dywan w stylu industrialnym?

26.04.2019 23:30 | 0 komentarzy | 1 445 odsłona | red

Materiał promocyjny

Urządzenie wnętrza w popularnym obecnie stylu loftowym wcale nie należy do najłatwiejszych zadań przed jakimi stają zwolennicy aranżacji industrialnych. Dopasowanie właściwych dodatków, które będą nie tylko nie kłóciły się z resztą dość oryginalnego asortymentu, ale i z nimi odpowiednio współgrały, to nierzadko prawdziwe wyzwanie. Jednym z niekiedy mocno kłopotliwych tematów jest aranżacja podłogi, a mianowicie- czy zrezygnować z dywanu, czy jednak włączyć go w kompozycję wystroju, a jeśli to drugie, to na jaki rodzaj chodnika postawić, by nie burzył harmonii minimalizmu, w którym przecież brak przesadnych akcesoriów ozdobnych, do jakich dywany jak najbardziej należą.

0
Jak dywan w stylu industrialnym?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W parze z murami

Kolor dywanu na pewno powinno się dobierać tak, aby odpowiednio komponował się ze ścianami. W przypadku murów wnętrz industrialnych, najczęściej domownicy obstają przy szarościach w różnych odmianach, czystej bieli, kremie, czy nawet graficie i czerni oraz antracycie. Jeżeli natomiast chodzi o dywan pasujący do ścian w wyżej wspomnianych barwach, to na pewno dobrym rozwiązaniem będą kolory niestandardowe- raczej pożegnajmy się z wzorkami, jakie na dywanach przeważnie dominują, w zamian wybierając chodniki gładkie, jednolite kolorystycznie – na przykład ciemno żółte, w kolorze przypalonej cegły, nieco przybrudzone barwy. Wówczas nie tylko pomieszczenie będzie współgrało estetycznie, ale i stanie się dużo łagodniejsze, bo niestety obstając przy stylu loftowym nie jest trudno sprawić, że mieszkanie stanie się chłodne i mało przytulne. Tkaniny dywanowe w stosownie dobranych barwach na pewno pozwolą tego uniknąć, ocieplając nasze domowe cztery kąty. Szeroki wachlarz rozmaitych dywanów wysokiej jakości oraz w rozległej gamie odcieniowej można znaleźć za pośrednictwem sklepu online BoConcept z Gdyni, w ofercie którego jest mnóstwo różnorodnych dodatków idealnie nadających się do typowych wnętrz industrialnych.

Po pierwsze materiał

Poza tym, że kolor dywanu w stylu loftowym zdecydowanie powinien nawiązywać do barwy farby widniejącej na murze, równie istotny jest dobór chodnika pod kątem materiału, z jakiego został on wykonany. Niesamowicie elegancko, a zarazem nietuzinkowo prezentują się modele celowo postarzałe, albo nawet imitujące stare i zniszczone podłogi dawnych, opuszczonych fabryk. Doskonałe są zatem świetnie oddające ten klimat dywany naturalne. Dobrym wariantem okazują się chodniki wełniane, jakie pozwalają nie tylko znakomicie wkomponować się w styl industrialny, ale również regulują wilgotność powietrza oraz doskonale izolują od chłodu, zapewniając ciepłe podłoże nadające się do chodzenia nawet boso. Ciekawą opcją są też dywany skórzane, które królują we wnętrzach industrialnych, doskonale podkreślając charakter pomieszczeń loftowych.

Materiał promocyjny