Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

26.04.2019 15:30 | 0 komentarzy | 3 150 odsłony | Ewa Solak

Otwarcie sezonu turystycznego na Tenczynie, piknik ekologiczny w Chrzanowie, pchli targ i pokaz iluzjonisty w Krzeszowicach i otwarcie zalewu Chechło to niektóre atrakcje zaplanowane na nadchodzące dni.

0
Propozycje na weekend
W sobotę odbędzie się otwarcie zmodernizowanego ośrodka Chechło. Fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, g. 19, Trzebinia
W Domu Kultury Sokół wystąpi wrocławski teatr "Scena Kamienica" ze spektaklem"MILORD DE PARIS". Bilety: 60 zł - normalny i 50 zł - ulgowy.

Sobota - niedziela, 27 i 28 kwietnia, Tenczynek/Rudno
Jeśli chcecie bezpłatnie wejść na zamek Tenczyn w Rudnie, możecie wziąć udział w sprzątaniu Tenczynka. Uczestnicy o g. 9 spotkają się przed kościołem, skąd ruszą na wiosenne porządki m.in. do lasu tenczyńskiego, w okolice stawu Wrońskiego, a potem do Rudna. Na zamek bezpłatnie wejdą ci, którzy będą mieć specjalne opaski.
W sobotę o g. 10 odbędzie się otwarcie sezonu turystycznego na Tenczynie. Obiekt będzie można zwiedzać do g. 18. W takich samych godzinach otwarty będzie w niedzielę. Bilety w cenie 10 zł - normalny i 6 zł - ulgowy.

Sobota, 27 kwietnia, g. 15, Trzebinia
Każdy może wziąć udział w otwarciu zmodernizowanego Ośrodka Rekreacyjnego „Chechło". W programie gry i zabawy dla dzieci, turnieje: piłkarzyków, badmintona i łuczniczy, maraton zumby, zabawa z DJ oraz przejazd pociągiem „Lokomotywa Chrzanolandii".

Sobota, 27 kwietnia godz. 9-14, Chrzanów
Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie rozpocznie się Piknik ekologiczny z okazji Światowego dnia Ziemi. W programie: podsumowanie akcji "Gwieździste sprzątanie Chrzanowa", warsztaty ekologiczne i promocja ruchu zero weste, czyli nie marnuj.

Niedziela, 28 kwietnia, godz. 9-15, Krzeszowice
Na Rynku odbędzie się PCHLI TARG PO SĄSIEDZKU.

Niedziela, 28 kwietnia, godz. 18, Krzeszowice
W Kopalni Talentów- filii Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaplanowano TOMASZ SOJA MAGIC SHOW. W programie pokaz iluzji - lewitacja, znikające przedmioty, czytanie w myślach i wiele innych atrakcji. Pokaz dla dzieci powyżej 8. roku życia. Bilety: 25 zł (dorośli), 15 zł (dzieci do 13. roku życia). Tomasz Soja był uczestnikiem IV edycji programu Mam Talent.

Piątek - niedziela, 26-28 kwietnia
Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. Witolda Pileckiego w Chrzanowie zaprasza na rajd konny KL Auschwitz - Nowy Wiśnicz. Uczestnicy w ciągu kilku dni odwiedzą wiele okolicznych miejscowości. Będą się zatrzymywać na postojach głównie przy szkołach. Przejadą m.in. przez Gromiec, Wygiełzów czy Alwernię. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.