Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Przelewy z Polski na Ukrainę – jak je zlecić, by nie przepłacać?

23.04.2019 14:20 | 0 komentarzy | 1 149 odsłona | red

Materiał promocyjny

Zagraniczne przekazy pieniężne mogą kosztować naprawdę sporo. Kluczowa okazuje się metoda przesyłania środków. Uda się bowiem również zaoszczędzić. W jaki sposób zlecisz tanie przelewy na Ukrainę? Poznaj dostępne możliwości.

0
Przelewy z Polski na Ukrainę – jak je zlecić, by nie przepłacać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przelew bankowy SWIFT – kosztowna opcja

W przypadku przekazów na Ukrainę nie uda się skorzystać z przelewów SEPA. Są one dostępne wyłącznie dla operacji w Euro i na terenie UE. Przekazy typu SWIFT można wykonać z kolei w dowolnej walucie i zaadresować do wybranego kraju na świecie. Przykładowo w ten sposób zlecimy przelewy z Polski na Ukrainę. Na koszt realizacji transakcji składają się przede wszystkim prowizja pobierana przez bank nadawcy i spread wynoszący niekiedy nawet kilkanaście procent w stosunku do średniego rynkowego kursu waluty. Do tego należy pokryć wysokie opłaty wiążące się z przesłaniem środków. Koszty operacyjne zależą od przelewanej kwoty. Także wtedy, gdy zleca się przekaz na niewielką sumę, zostaje się zobowiązanym do pokrycia minimalnej opłaty wynoszącej od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeśli z kolei zamierza się wysłać większą kwotę, koszt operacji wynosi nawet kilkaset złotych.

 

Tanie przelewy na Ukrainę w firmie pośredniczącej

Znacznie korzystniejszą alternatywą dla standardowych przekazów bankowych są tanie przelewy z Polski na Ukraine zlecane w firmach pośredniczących. Operacje tego typu można wykonać na każdym urządzeniu – telefonie, tablecie lub komputerze. Przelew na Ukrainę uda się zrealizować szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Pieniądze trafiają do odbiorcy nawet w 10 minut. Adresat przekazu może pobrać gotówkę w PrivatBank, OszczadBank lub w innym punkcie odbioru na Ukrainie. Firmy pośredniczące gwarantują świetny kurs wymiany walut i stałą niską opłatę za obsługę transakcji. Tanie przelewy na Ukrainę zlecisz na stronie www.easysend.pl/przelewy-z-polski-na-ukraine. Możesz wypróbować usługi operatora za darmo! Pierwszy przelew jest zawsze bezpłatny.

Jak zlecić przekaz? Wystarczy zarejestrować się w systemie i wybrać rodzaj przelewu. Za transakcje można zapłacić kartą, przelewem lub przez szybkie płatności online. Operator udostępnia obsługę klienta w języku ukraińskim, co stanowi dodatkowe udogodnienie. Korzystanie z usług firm pośredniczących jest bezpieczne, dlatego że obowiązuje je nadzór FCA oraz te same regulacje prawne, co zwykłe banki. Ponadto dane i pieniądze zabezpieczają nowoczesne protokoły szyfrujące.

 

Przelew w kantorze internetowym

Innym rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest wysyłanie pieniędzy na Ukrainę przez internetowe kantory. To bardzo wygodna forma przelewania środków, w dodatku związana z atrakcyjnymi przelicznikami walut. Usługi kantorów internetowych są przy tym znacznie tańsze niż oferty banków, choć wiążą się z nimi niekiedy wysokie prowizje. Niewątpliwym plusem jest szybka realizacja usługi, choć nie tak ekspresowa, jak w przypadku przelewów w firmach pośredniczących. Nieco gorzej wypadają też opłaty za transakcje.

Najtaniej zlecisz przelewy z Polski na Ukrainę, korzystając z usług firm pośredniczących w przekazach. Świetne przeliczniki walut, niska stała opłata za transakcję, wygoda, szybkość i bezpieczeństwo to największe zalety tego rozwiązania. Warto spróbować zlecić przekaz na Ukrainę u internetowego operatora, zwłaszcza że pierwszy przelew można wysłać za darmo.

 

Materiał promocyjny