19.04.2019 10:15 | 0 komentarzy | 2 814 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 17:15

AKTUALIZACJA

W świąteczny weekend nie zabraknie sportowych akcentów. W Wielką Sobotę czeka nas kilka ciekawie zapowiadających się pojedynków piłkarskich.

0
Piłkarze Zagórzanki Zagórze (błękitne koszulki) wygrali jak dotąd wszystkie tegoroczne mecze ligowe

Klasa okręgowa - Wadowice

KS Chełmek - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (sobota, 20 kwietnia, godz. 11)
Arka Babice - Halniak Maków Podhalański (sobota, 20 kwietnia, godz. 16)

Drużyna z Babic przystąpi do sobotniego meczu podbudowana zeszłotygodniowym zwycięstwem nad Zatorzanką Zator. Arka przerwała tym samym serię sześciu ligowych spotkań bez wygranej. W rundzie jesiennej ekipa prowadzona przez Krzysztofa Bartyzela przegrała w Makowie Podhalańskim 0-3. Czy uda im się zrewanżować za tamtą porażkę?

Błyskawica Myślachowice - Fablok Chrzanów (sobota, 20 kwietnia, godz. 12, boisko w Sierszy)
Promyk Bolęcin - Wisła Jankowice (sobota, 20 kwietnia, godz. 14, boisko w Jankowicach)
Victoria Zalas - UKS Dulowa (sobota, 20 kwietnia, godz. 16)
Wolanka Wola Filipowska - Start Kamień (sobota, 20 kwietnia, godz. 16)
SPRiN Regulice - MKS Libiąż (sobota, 20 kwietnia, godz. 16)
Tęcza Tenczynek - Ciężkowianka Jaworzno (sobota, 20 kwietnia, godz. 16)
Zagórzanka Zagórze - MKS Alwernia (sobota, 20 kwietnia, godz. 16)

Lider rozgrywek - Start Kamień zagra w Woli Filipowskiej. Warto zaznaczyć, że boisko Wolanki nie służy w ostatnich latach drużynie z Kamienia. Poprzednie trzy wizyty w Woli Filipowskiej kończyły się dla Startu porażkami. W tamtym sezonie przegrali 3-0 (to efekt walkoweru; mecz został przerwany przy stanie 2-0 dla gospodarzy). W sezonie 2016/17 ulegli aż 0-8, a w sezonie 2015/16 ponieśli porażkę 1-2. W Kamieniu liczą więc z pewnością na powtórkę z października 2014 r., gdy Kamień pokonał Wolankę na jej terenie 2-0.
Bardzo dobrą passę chce kontynuować Zagórzanka, która legitymuje się kompletem punktów w tegorocznych meczach ligowych. Ekipa z Zagórza wygrała ostatnio na trudnym terenie Fabloku. Teraz Zagórzankę czeka spotkanie na swoim boisku z MKS Alwernia, który uległ ostatnio u siebie Tęczy Tenczynek.