Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Proponował 14-latce 200 złotych za seks. Dostał zarzuty

17.04.2019 17:30 | 4 komentarze | 7 264 odsłon | Agnieszka Filipowicz

30-latek z Myślenic jest podejrzany o próbę uwiedzenia 14-latki. Mężczyzna próbował nawiązać poprzez internet kontakt z dziewczynką, by ją namówić na seks.

4
Proponował 14-latce 200 złotych za seks. Dostał zarzuty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do namierzenia pedofila w sieci doszło dzięki współpracy z 21-letnią mieszkanką Siemianowic Śląskich. Kobieta na jednym z portali społecznościowych podszyła się pod 14-letnią dziewczynkę i nawiązała z nim kontakt. Mężczyzna był przekonany, że koresponduje z małoletnią. Mimo to zaoferował jej 200 zł za spotkanie i czynności seksualne.

Do umówionego spotkania miało dojść w Limanowej. Nie doszło, jednak policjanci ustalili, że 30-latek przebywa w Libiążu. Tam ujęła go miejscowa policja.

- Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Libiążu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali 30-latka, zabezpieczając jednocześnie należące do niego nośniki elektroniczne - informuje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej komendy policji.


Mieszkaniec Myślenic usłyszał zarzut usiłowania uwiedzenia osoby poniżej 15 lat poprzez internet i składania jej propozycji obcowania płciowego. Grozi mu do 2 lat więzienia. Decyzją prokuratury dostał dozór policyjny.