Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Sędzia piłkarski z zarzutami. Trzech małoletnich pokrzywdzonych

12.04.2019 14:30 | 6 komentarzy | 9 385 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Adamowi B., sędziemu piłkarskiemu z Chrzanowa prokuratura postawiła zarzut nawiązywania kontaktów o podtekście seksualnym z małoletnimi. Znanemu działaczowi sportowemu grozi teraz do dwóch lat więzienia.

6
Sędzia piłkarski z zarzutami. Trzech małoletnich pokrzywdzonych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W tej sprawie są pokrzywdzone trzy osoby poniżej 15. roku życia - informuje Elżbieta Jopek, prokurator rejonowa w Chrzanowie.

Adamowi B. postawiono zarzuty z art. 200a par. 2, który mówi o nawiązywaniu kontaktu z osobą małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich. Prokuratura zabezpieczyła komputer i telefon podejrzanego. Nośniki te będą badane przez biegłych. Nieoficjalnie mówi się, że Adam B. namawiał małoletnich do wysyłania zdjęć. On sam przyznaje, że jego winą jest prowadzenie niestosownych rozmów z nastolatkami.

- Przyznałem się do winy częściowo. Wiem, że popełniłem błędy, nie powinienem rozmawiać w ten sposób z nastolatkami na facebooku - mówi w rozmowie z "Przełomem" Adam B. - Nie miałem na celu skrzywdzić nikogo swoim zachowaniem - dodaje.

Wie, że jego kariera sportowa prawdopodobnie się skończyła. Po zatrzymaniu na 48 godzin został zwolniony, ale ma dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Pod znakiem zapytania stoi teraz przyszłość futsalu w Chrzanowie.

- Nie widzę osoby, która przejęłaby organizację rozgrywek futsalowych po Adamie. Podejrzewam, że chętnych nie będzie - mówi Jakub Zieliński, który zakładał Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu i przez kilka lat współpracował z Adamem B.
Dwa lata temu ich drogi się rozeszły. Adam B. założył wówczas Stowarzyszenie Chrzanowski Futsal. Niedawno zorganizował największą imprezę futsalową w Chrzanowie w tym roku - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu do lat 16.