Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

JAWORZNO-LIBIĄŻ. Nowy prezes koncernu

05.04.2012 19:16 | 30 komentarzy | 6 506 odsłon | red
Nowym prezesem zarządu Południowego Koncernu Węglowego SA w Jaworznie jest od 2 kwietnia Kazimierz Grzechnik. Jego poprzednik Andrzej Szymkiewicz, w lutym zrezygnował ze stanowiska.
30
JAWORZNO-LIBIĄŻ. Nowy prezes koncernu
Kazimierz Grzechnik Fot: archiwum PKW SA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rada nadzorcza Południowego Koncernu Węglowego, do którego należy m.in. Zakład Górniczy Janina w Libiążu, ogłosiła poszukiwania nowego prezesa zarządu na początku marca. Ostatecznie zdecydowała o powierzeniu tej funkcji Kazimierzowi Grzechnikowi, kierującemu dotychczas kopalnią Brzeszcze.

Grzechnik studiował techniczną eksploatację złóż na wydziale górniczym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Pracę zaczął w Kopalni Węgla Kamiennego Czeczot, od stanowiska stażysty, kończąc jako główny inżynier wentylacji. Po połączeniu KWK Czeczot z KWK Piast pełnił funkcje: zastępcy kierownika ruchu zakładu górniczego, I zastępcy dyrektora, kierownika działu robót górniczych, głównego inżyniera górniczego. W latach 2008 - 2010 był dyrektorem technicznym KWK Brzeszcze–Silesia. Później taką samą funkcję pełnił w kopalni Brzeszcze. Następnie został dyrektorem zakładu. Jest żonaty, ma córkę. Zimą jeździ na nartach. Latem nurkuje.
(ko)