Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Zobacz, które szkoły i przedszkola strajkują, a które nie

08.04.2019 16:30 | 67 komentarzy | 11 725 odsłon | Anna Jarguz

Nie wszystkie placówki oświatowe przyłaczyły się do protestu. W niektórych zajęcia odbywają się normalnie.

67
Zobacz, które szkoły i przedszkola strajkują, a które nie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W gminie Alwernia w strajku nie uczestniczą szkoły w Regulicach i Grojcu oraz wszystkie przedszkola. Zajęcia odwołano natomiast w SP w Alwerni, Brodłach, Kwaczale, Okleśnej i Porębie Żegoty. Tam dzieciom zapewniono opiekę świetlicową.

W Babicach do strajku dołączyły szkoły w Babicach, Jankowicach, Mętkowie i Zagórzu. W pozostałych zajęcia odbywają się normalnie.

W Chrzanowie strajkują wszystkie szkoły podstawowe oraz osiem z jedenastu przedszkoli samorządowych. Do strajku nie przyłączyły się przedszkole nr 2, 5 oraz w Balinie.

W Libiążu jedynie Przedszkole Samorządowe nr 4 nie strajkuje. Wszystkie pozostałe placówki już tak.

Z kolei w Trzebini przedszkola pracują normalnie. Wyjątek stanowi Przedszkole Samorządowe nr 3. Tam pracownicy przyłączyli się do strajku, ale zapewnili dzieciom opiekę. Natomiast wśród szkół do strajku nie przyłączyły się SP nr 3 oraz SP nr 4. Pozostałe strajkują. Dzieci mają jednak zapewnioną opiekę świetlicową.

W Krzeszowicach strajkuje 15 szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest gmina.

Wśród szkół średnich w powiecie chrzanowskim strajkują: I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie, II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie, Zespół Szkół dla Dorosłych, Powiatowe Centrum Edukacji w Chrzanowie, Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini, Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Zespół Szkół w Libiążu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Nie strajkują Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.