Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

LOT wystartował z Krakowa do Bukaresztu

02.04.2019 17:50 | 5 komentarzy | 3 023 odsłony | Alicja Molenda

Od 1 kwietnia Małopolska ma bezpośrednie połączenie lotnicze do stolicy Ruminii. Byliście już tam?

5
LOT wystartował z Krakowa do Bukaresztu
OTP to symbol lotniska w stolicy Rumunii Fot. KrakówAirport
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obsługują je samoloty Bombardier Q400, z których każdy może zabrać na pokład 78 pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Rejsy są realizowane według następującego rozkładu:

LO 649 KRK-OTP 20:25-23:15 poniedziałki, środy i piątki
LO 650 OTP-KRK 06:15-07:05 wtorki, czwartki i soboty

- Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. LOT we współpracy z Kraków Airport stale rozwija swoją ofertę. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago i Budapesztu, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy i Gdańska, jesteśmy pewni, że nowe połączenia do Bukaresztu i Dubrownika również okażą się sukcesem - mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.
Rejsy do Bukaresztu zaplanowane zostały do końca października. Przewoźnik nie wyklucza jednak przedłużenia tej oferty także na sezon zimowy.

Polskie Linie Lotnicze LOT z krakowskiego lotniska - oprócz nowo otwartego połączenia do stolicy Rumunii - oferują także bezpośrednie rejsy do Chicago (3 rejsy tygodniowo), Budapesztu (6 rejsów tygodniowo) i Dubrownika (od 25 maja, jeden rejs w tygodniu), a także aż trzy połączenia krajowe. LOT oferuje 7 rejsów dziennie do Warszawy, jeden dziennie do Gdańska, a od 25 kwietnia dwa razy w tygodniu samoloty przewoźnika połączą Kraków Airport z portem Olsztyn-Mazury.
- Cieszy nas rozwój naszego narodowego przewoźnika w Kraków Airport. Bukareszt to kolejne połączenie z ciekawej i różnorodnej oferty połączeń LOT-u, długo oczekiwane przez pasażerów. Jestem pewien, że nasza dalsza współpraca z LOT-em oraz pozostałymi przewoźnikami, wzmocni nas na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych. Pozwoli także na konsekwentny rozwój branży turystycznej i biznesowej Krakowa i Małopolski - mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień 81 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 połączeń na całym świecie.