Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Skorumpowany inspektor pracy w rękach CBA

11.04.2012 21:19 | 8 komentarzy | 5 244 odsłon | red
Inspektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie usłyszał zarzuty korupcyjne. Grozi mu 10 lat więzienia. Śledczy apelują do osób, które obiecywały lub dawały łapówki inspektorowi, by skontaktowały się z funkcjonariuszami CBA lub z prokuraturą Kraków Prądnik Biały.
8
Skorumpowany inspektor pracy w rękach CBA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inspektor Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie usłyszał zarzuty korupcyjne. Grozi mu 10 lat więzienia. Po kontroli w jednym z zakładów zażądał pieniędzy w zamian za zatajenie części stwierdzonych nieprawidłowości. Śledczy apelują do osób, które obiecywały lub dawały łapówki inspektorowi, by skontaktowały się z funkcjonariuszami CBA lub z prokuraturą Kraków Prądnik Biały. Przypominają, że zgodnie z art. 229 kodeksu karnego nie będą podlegać karze.

- 41-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany przez agentów CBA bezpośrednio po kontroli - informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. Jak dodaje, inspektor w trakcie prowadzonych czynności zażądał pieniędzy w zamian za zatajenie części stwierdzonych nieprawidłowości.

W Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik Biały mężczyzna usłyszał zarzuty korupcyjne. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz zawieszenie w czynnościach inspektora PIP.
Jak się okazuje, nie była to pierwsze, nielegalne działanie inspektora.

- Szczególnie obciążającym jest fakt popełnienia przestępstwa w niecały miesiąc od skierowania do Sądu Rejonowego dla Krakowa Krowodrzy aktu oskarżenia o podobne przestępstwo - informuje Anna Majerek, rzecznik prasowy OIP w Krakowie. Jak wyjaśnia, wspomniany akt oskarżenia trafił do sądu po wielomiesięcznym śledztwie prowadzonym przez Centralnego Biura Antykorupcyjne pod nadzorem prokuratury.

- Oskarżony inspektor działał w naszej ocenie całkowicie świadomie z zamiarem popełnienia przestępstwa - podsumowuje Majerek.
(taj)