Trzebińscy piłkarze zagrali z Cracovią

26.03.2019 21:05 | 0 komentarzy | 5 059 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 23:05

AKTUALIZACJA

Dwóch zawodników MKS Trzebinia wystąpiło w reprezentacji Małopolski we wtorkowym meczu z grającą w ekstraklasie Cracovią.

0
Michał Kowalik, zawodnik MKS Trzebinia

Obrońca Marcin Kalinowski i pomocnik Michał Kowalik zostali powołani na dwudniową konsultację szkoleniową kadry Małopolski.

Reprezentacja prowadzona przez Krzysztofa Szopę i Wojciecha Ankowskiego przygotowuje się do czerwcowego turnieju eliminacyjnego do UEFA Regions` Cup, czyli mistrzostw Europy piłkarzy-amatorów).

W ramach konsultacji kadra wojewódzka zmierzyła się we wtorek z grającą w ekstraklasie Cracovią. Spotkanie rozegrane na boisku w Kaszowie zakończyło się wygraną „Pasów" 1-0. Zwycięskiego gola zdobył w 72. minucie Tomasz Bała.

Mecz składał się z trzech 30-minutowych części. Michał Kowalik spędził na boisku 87. minut, a Marcin Kalinowski 75. minut. W szeregach krakowskiej drużyny wystąpił 18-letni wychowanek KS Chełmek Michał Stachera.

- Super sprawa, która nie zdarza się przecież codziennie. Podczas dwudniowego zgrupowania mogliśmy się poczuć jak profesjonalni piłkarze. Mieliśmy okazję zagrać przeciwko zawodnikom, których możemy zobaczyć zwykle jedynie na ekranach telewizorów, choćby w niedawnych derbach pomiędzy Wisłą Kraków i Cracovią. Na tle przeciwników wyglądaliśmy naprawdę nieźle, momentami nawiązując równorzędną walkę. Razem z „Kalim" zagraliśmy bardzo dobre zawody. Po moim dośrodkowaniu z rzutu wolnego, mógł nawet zdobyć gola - mówi Michał Kowalik.

Zespół „Pasów" wystąpił w składzie (za oficjalną stroną internetową krakowskiego klubu):

Cracovia (1-30 minuta): Pesković - Râpă, Helik, Dytiatiev, Siplak - Gol, Čečarić, Serafin, Hernandez, Hanca - Cabrera
Cracovia (31-60 minuta): Stępniowski - Danek, Datković, Pieńczak, Diego - Dimun, Strózik, Dąbrowski, Lusiusz, Stachera - Piszczek
Cracovia (61-90 minuta): Wilk - Zięba, Nowakowski P., Nowakowski W., Śmigielski - Kafel, Biernat, Chrupcała, Matheus, Kędzior - Bała