Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zarabianie na cudzych materiałach w necie ma szansę się skończyć

22.03.2019 16:38 | 2 komentarze | 1 727 odsłona | Alicja Molenda

Użytkowników internetu zachęcamy do zapoznania się, czym tak naprawdę jest dyrektywa dotycząca praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Jej losy rozstrzygną się najprawdopodobniej we wtorek 26 marca.

2
Zarabianie na cudzych materiałach w necie ma szansę się skończyć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przeciwnikami tej dyrektywy są globalne koncerny internetowe, bo to one głównie zrabiają na treściach przygotowywanych przez wydawnictwa i dziennikarzy. O co w tym tak naprawdę chodzi wyjaśniją proste infografiki, przygotowane przez Stowarzyszenie Kreatywna Polska. Mam nadzieję, że ułatwią obalenie powszechnie krążących mitów na temat rzekomo szkodliwego charakteru procedowanej w Parlamenie Europejskim dyrektywy - mówi Marek Frąckowiak, dyrektor generalny  Izby Wydawców Prasy.

Wielkie firmy internetowe, zarabiają krocie na reklamach powiązanych z ilością "kliknięć" na dany materiał w sieci, choć twórcom tych materiałów nie płacą nic, nie ponoszą też żadnych kosztów wytworzenia tych materiałów.

Giganci internetu sugerują, że przepisy mogą zakończyć wolność wypowiedzi w sieci. To nieprawda. Dyrektywa służy temu, by właściciele narzędzia, jakim jest wyszukiwarka czy medium społecznościowe, byli zmuszeni podzielić się zyskami z działalności tego narzędzia z tymi, którzy dostarczają mu treści, czyli to, czego Państwo w internecie szukacie.