Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Przedsiębiorcy, nawet najmniejsi, mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracownika

21.03.2019 17:30 | 1 komentarz | 2 089 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Branża budowlana, mikro i mali przedsiębiorcy, osoby samozatrudnione oraz instytucje kultury otrzymają pomoc ze strony województwa w znalezieniu pracowników.

1
 Przedsiębiorcy, nawet najmniejsi, mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracownika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach trzech, uruchomionych już programów: Zbuduj swoją przyszłość, Firma+1 oraz Konserwator będzie można stworzyć do 500 nowych miejsc pracy. Są one realizowane także w Chrzanowie i dla Krzeszowic, przez miejscowe urządy pracy.


Zbuduj swoją przyszłość
Program z założenia ma pomóc bezrobotnym w zdobyciu umiejętności potrzebnych do pracy w zawodach budowlanych. Uczestnicy uzyskają lub uaktualnią kwalifikacje niezbędne do pracy w tej branży. Program jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którzy zgłaszają problemy ze znalezieniem pracowników. Tegoroczne badanie „Barometr zawodów" pokazuje rosnący deficyt pracowników branży budowlanej.
Program jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie i Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego.

Firma+1
W ramach programu pomoc w zatrudnieniu pracownika otrzymają mikro i mali przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione. Program wspiera z jednej strony osoby bezrobotne w znalezieniu pracy, a z drugiej małe lokalne firmy, które dostaną dofinansowanie na zatrudnienie pracownika. W tym programie będzie finansowane doposażenie miejsca pracy u mikro i małych przedsiębiorców, dofinansowanie kosztów zatrudnienia, staże, szkolenia, ale również koszty dojazdu czy też koszty badań lekarskich.

Program jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i 18 powiatowych urzędów pracy: w Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Gorlicach, Miechowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olkuszu, Proszowicach, Suchej Beskidzkiej, Tarnowie, Wadowicach, Wieliczce, Nowym Sączu, Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego.

Konserwator
Z kolei program Konserwator wspiera osoby bez pracy, jak również odpowiada na problemy kadrowe instytucji kultury i innych podmiotów realizujących zadania związane z ochroną zabytków i dziedzictwa kulturowego Małopolski. W ramach programu będą finansowane m.in. staże zawodowe, roboty publiczne, prace interwencyjne w instytucjach kultury, koszty badań czy też koszty dojazdu.
Wszystkie wymienione programy potrwają do 2020 roku.