Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Fundusz dla zamożnych

18.03.2019 13:44 | 0 komentarzy | 655 odsłon | red

Materiał promocyjny

Na polskim rynku funkcjonują setki Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, które oferują swoim klientom tysiące przeróżnych funduszy. Skąd wiadomo, który wybrać? Który z nich okaże się najlepszym narzędziem do osiągnięcia naszych celów?

0
Fundusz dla zamożnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Narzędzia do osiągnięcia celu

Fundusze inwestycyjne to jedynie narzędzia w osiągnięciu celu. Ta podstawowa prawda dotycząca inwestowania, powinna być jasna dla każdego, kto myśli o pomnażaniu swojego majątku lub odkładaniu niewielkich kwot na emeryturę. Obojętnie czego chcemy, musimy być świadomi naszego celu. Bez tego nie będziemy w stanie określić jaka strategia inwestycyjna jest dla nas najlepsza, a zatem, który fundusz powinniśmy wybrać.

Co powinniśmy wiedzieć?

Powinniśmy wiedzieć również, w jakim czasie chcemy osiągnąć to, co sobie założyliśmy. Inwestowanie bez horyzontu czasowego często prowadzi do strat, ponieważ jest to inwestowanie ciągłe, pozbawione celu. Prowadzi to często do frustracji i wycofania się z rynku kapitałowego. Nie tak gra się w tę grę.

Jaką opcję wybrać?

Fundusz inwestycyjny zamknięty to zdecydowanie jeden z produktów inwestycyjnych, który wymyka się normalnemu spojrzeniu na fundusze. Co go charakteryzuje? Jest to fundusz dedykowany jednemu klientowi bądź grupie klientów, na przykład rodzinie. Jego zaletą jest fakt zgromadzenia wszystkich środków w jednym miejscu, co pozwala skuteczniej i efektywniej zarządzać majątkiem oraz oceniać jego wyniki finansowe, a także lepiej panować nad kosztami. Co najważniejsze, klient ponosi jedynie jedną opłatę inwestycyjną, czyli oszczędza spore sumy, które w przeciwnym wypadku musiałby regularnie wydawać. Dodatkowo wszystkie aktywa włączone w fundusz zamknięty podlegają jednemu podatkowi – co nie tylko ułatwia inwestycję od strony organizacyjnej, ale pozwala również uniknąć kolejnych podatków, a zatem straty środków.

Co możemy polecić?

Klienci Caspar TFI, które oferuje swoim klientom ten model inwestycji, bardzo często zwracają uwagę na dyskrecję, którą zapewnia fundusz zamknięty. Nazwisko lub nazwiska inwestorów nie pojawia się w obiegu publicznym i pozostają niejawne, co dla wielu osób ma istotne znaczenie.

Fundusze dla wymagających

Fundusze inwestycyjne zamknięte są jednak inwestycją dla wybranej grupy osób. Ograniczeniem są pieniądze, bo ten rodzaj funduszy adresowany jest do osób zamożnych, którzy mogą zainwestować na rynku kapitałowym przynajmniej 1 milion zł. Inną ofertą są fundusze inwestycyjne otwarte.

Materiał promocyjny