Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

System czujników ruchu w sterowaniu oświetleniem - możliwości automatyki budynkowej firmy Zamel

15.03.2019 10:17 | 0 komentarzy | 368 odsłon | red

Materiał promocyjny

Inteligentny dom pełen innowacji i najnowszych rozwiązań technologicznych przyczynia się nie tylko do zwiększonego bezpieczeństwa domowników, ale także stanowi doskonały sposób na oszczędności. Nowoczesna automatyka budynkowa umożliwia sterowanie wszystkimi elementami instalacji, w tym oświetleniem. Podstawowymi elementami wykorzystywanymi w systemach sterowania oświetleniem są czujniki ruchu. Sprawdź, jakie zapewniają możliwości.

0
System czujników ruchu w sterowaniu oświetleniem - możliwości automatyki budynkowej firmy Zamel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowoczesna automatyka budynkowa umożliwia sterowanie oświetleniem tradycyjnym i oświetleniem LED. Oprócz standardowej funkcjonalności załącz/wyłącz daje możliwość tworzenia indywidualnych scen świetlnych oraz programowania funkcji czasowych. W tym celu stosuje się między innymi czujniki ruchu.

Nowoczesny system oświetlenia z czujnikami rychu

Czujniki ruchu mogą być stosowane zarówno we wnętrzach budynków, takich jak dom jednorodzinny, pomieszczenia biurowe, ciągi komunikacyjne, pomieszczenia socjalne, jak i w warunkach zewnętrznych, np. do oświetlenia ogrodu czy parkingu. Istnieje wiele możliwości montażu tych urządzeń. Zobacz również Czujniki ruchu w inteligentnym domu - zobacz, co potrafią nowoczesne systemy.

Sterowanie oświetleniem za pomocą czujnika ruchu

… czyli masz światło, a nie ruszasz się. Komfort to jedno, ale potrzeba oszczędności energii oraz bezpieczeństwa życia domowników to drugie. Czujniki ruchu są coraz częściej stosowane, jako urządzenia służące do obniżania kosztów zużycia energii. Implementacja systemów oświetlenia opartych na czujnikach ruchu przekłada się na znaczne obniżenie wydatków na comiesięczne rachunki. Pewnie zastanawiasz się, jak to możliwie, skoro wdrożenie podobnego systemu wydaje Ci się być niezwykle kosztowne?

Czujniki ruchu i oświetlenie LED

Oświetlenie LED i czujniki ruchu to rozwiązanie, które przyczyni się do obniżenia rachunków za prąd. Możesz je zastosować nie tylko w nowym domu, ale także zmodernizować system oświetlenia w Twoim miejscu zamieszkania. Warto zmienić źródła światła w tych obszarach domu, w których światło pali się najdłużej i najczęściej.

Materiał promocyjny