Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Klub wycofał drużynę z piłkarskich rozgrywek

08.03.2019 18:10 | 1 komentarz | 4 546 odsłony | Michał Koryczan

Ubył kolejny z przeciwników zespołów z ziemi chrzanowskiej, rywalizujących w wadowickiej klasie okręgowej.

1
Klub wycofał drużynę z piłkarskich rozgrywek
Piłkarzom Arki Babice (biało-czanre stroje) ubył kolejny rywal z rozgrywek wadowickiej okręgówki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak poinformowała w komunikacie Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej Wadowice, do związku wpłynęło pismo klubu Relaks Wysoka, o wycofaniu drużyny z rozgrywek klasy okręgowej.

Ponieważ zespół rozegrał połowę meczów w sezonie, wyniki spotkań rundy jesiennej zostaną utrzymane. Za nierozegrane, wiosenne pojedynki rywale Relaksu dostaną po trzy punkty (walkower 3-0).

W związku z wycofaniem drużyny z rozgrywek, dokonane zostaną zmiany w terminarzu. Runda wiosenna wadowickiej okręgówki rozpocznie się w weekend 23 i 24 marca, a więc tydzień później niż było pierwotnie planowane.

Relaks jest drugim klubem w lidze, który wycofał w tym sezonie zespół z rozgrywek. W sierpniu ubiegłego roku na podobny krok zdecydowała się Iskra Klecza Dolna.

Tym samym poznaliśmy już dwóch spadkowiczów z wadowickiej okręgówki. Przypomnijmy, że z godnie z regulaminem z ligi tej zdegradowane zostają dwie ostatnie ekipy z tabeli (z miejsc 15. i 16.).

Liczba spadkowiczów może wzrosnąć wtedy, gdy czwartą ligę opuści któryś z klubów zrzeszonych w PPN Chrzanów, PPN Oświęcim lub PPN Wadowice. W innym przypadku pozostałe drużyny z wadowickiej klasy okręgowej utrzymają się w tych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że w wadowickiej okręgówce grają cztery zespoły z ziemi chrzanowskiej: Nadwiślanin Gromiec, LKS Żarki, Arka Babice i KS Chełmek oraz zrzeszona w PPN Chrzanów Victoria 1918 Jaworzno.