Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nie tylko OC, czyli jakie jeszcze ubezpieczenia komunikacyjne warto rozważyć

08.03.2019 14:41 | 0 komentarzy | 5 145 odsłon | red

Materiał promocyjny

Twoim obowiązkiem jako właściciela pojazdu mechanicznego jest wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, którym musi być objęty każdy samochód zarejestrowany w Polsce. Na OC wybór polis komunikacyjnych jednak się nie kończy. Jakie jeszcze ubezpieczenia mogą w takim razie wykupić kierowcy? Przedstawiamy krótki przegląd dostępnych możliwości.

0
Nie tylko OC, czyli jakie jeszcze ubezpieczenia komunikacyjne warto rozważyć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autocasco

Co zrozumiałe, OC jest najczęściej kupowanym ubezpieczeniem w Polsce, po prostu ze względu na jego obowiązkowość. Z kolei drugie miejsce pod względem „popularności” zajmuje autocasco. Całkiem zasadnie, ponieważ dopiero posiadając AC, da się spać spokojnie i nie martwić się, że coś się stanie z samochodem, bo zawsze można liczyć na odszkodowanie. Jak w takim razie działa autocasco?

AC gwarantuje kompleksową ochronę ubezpieczeniową przed skutkami finansowymi wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych. Oznacza to, że praktycznie przy każdej szkodzie można się starać o odszkodowanie z autocasco, nawet jeśli samemu jest się sprawcą albo została ona spowodowana przez wypadki losowe, jak zderzenie ze zwierzęciem, zniszczenie auta przez wandali czy kradzież pojazdu. W takich sytuacjach nie zadziała OC ani żadne inne ubezpieczenie poza AC.

Jak można się domyślać, autocasco jest dość drogie ze względu na rozbudowany, szeroki zakres ochrony. Nie ma na rynku ubezpieczenia, które tak kompleksowo zabezpieczałoby kierowcę przed stratami finansowymi wynikającymi ze zniszczenia czy kradzieży auta. Wyłączając zakres ochrony ubezpieczeniowej, który może być mniejszy lub większy w zależności od towarzystwa, wysokość składki na AC zależy od tych samych aspektów jak przy OC (dowiedz się więcej, jakie czynniki wpływają na cenę OC).

Assistance

Assistance to ubezpieczenie skierowane do kierowców, którzy wyjeżdżają w dalszą podróż i chcą mieć gwarancję, że w razie jakichkolwiek komplikacji nie będą pozostawieni sami sobie. Niezależnie od tego, czy podróże mają regularny, czy sporadyczny charakter, zdecydowanie warto wykupić tę polisę. Posiadając ją, ma się zapewnioną pomoc w sytuacjach, w których niemożliwa jest dalsza jazda. Jeśli więc przydarzy Ci się awaria, wypadek czy stłuczka i w efekcie Twoje auto zostanie unieruchomione, dzięki assistance otrzymasz wsparcie.

Zakres gwarantowanej pomocy zależy od warunków danego ubezpieczenia. Jak można się domyślać, im droższa polisa, tym szersza ochrona. W zależności od oferty można liczyć m.in. na holowanie auta, transport do miejsca docelowego, nocleg w hotelu, pomoc informacyjną czy medyczną. Decydując się na assistance, trzeba jednak pamiętać, że działa ono włącznie poza określonym obszarem, np. w odległości większej niż 100 czy 200 km od miejsca zamieszkania. W różnych wariantach można kupić to przeznaczone dla podróżnych ubezpieczenie samochodu na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

NNW

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pozwala na uzyskanie odszkodowania w razie poważnych obrażeń cielesnych bądź psychicznych w wyniku zdarzenia drogowego. Co ważne, NNW obejmuje wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe. Kupując tę polisę, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim sumę ubezpieczenia, bo to od niej zależy wysokość ewentualnego odszkodowania.

Ubezpieczenie szyb i opon

Choć w tym przypadku mówimy o dwóch różnych ubezpieczeniach, to ich działanie jest niemalże identyczne, dlatego omawiamy je w jednym akapicie. Zarówno ubezpieczenie opon, jak i szyb pozwala bowiem na naprawę lub wymianę tych elementów na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego. Są to bardzo tanie polisy, których cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych rocznie.

Materiał promocyjny