Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Czemu te światła ciągle nie świecą

26.02.2019 19:52 | 12 komentarzy | 5 375 odsłon | Alicja Molenda

Postawili je w ubiegłym roku. Grubo przed świętami. Do dziś sygnalizacja na skrzyżowaniu Lipcowej, 1 Maja św. Stanisława i Dąbrowskiego w Trzebini nie działa.

12
Czemu te światła ciągle nie świecą
Już prawie trzy miesiące sygnalizacja na skrzyżowaniu w Trzebini czeka na uruchomienie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Częściowo zawdzięczamy je dotacji Unii Europejskiej na "bezpośrednie połączenie ze Strefą Aktywnosci Gospodarczej". Dysponentem projektu i pieniędzy (w tym 3 mln zł dotacji) jest powiat chrzanowski, bo to jego drogi. Inwestycja jest dwuletnia. Rozpoczęła się w lipcu ub. roku. Termin zakończenia mija 31 grudnia 2019 r., więc teoretycznie wszystko jest o czasie, a jednak...

Światła stawiano szybko pod koniec roku, ale wciąż nie ma z nich pożytku. Na pytanie, dlaczego nie świecą, zastępca dyrektora PZD w Chrzanowie Zbigniew Zaręba, odpowiada, że wykonawca nie ma wciąż uzgodnień z Tauronem, czyli dostawcą energii. Co stoi na przeszkodzie, aby je uzyskać, nie wiadomo. W każdym razie, na pewno nie ma obligu, aby czekać z ich uruchominiem do zakończenia całej inwestycji, co niektórzy nieśmiało sugerują.

Gdyby dało się tę sprawę przyspieszyć, cel unijnego projektu byłby szybciej gotowy do skonsumowania, a tak, wszyscy się zastanawiają, czemu sygnalizacja jest ciągle bezużyteczna.

 

W ramach tego samego projetu, przebudowywany jest 350 m odcinek chodnika przy ul. Pułaskiego (koło Szejka), będzie też przebudowywana ul. Lipcowa od skrzyżowania z ul. 1 Maja (tam gdzie stoją wspomniane swiatła) aż do skrzyżowania z Grunwaldzką w Krzu. Przy Górce powstanie rondo.