Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Najwyższy czas na pierwszy w mieście, bezpieczny parking dla rowerów

22.02.2019 21:00 | 3 komentarze | 2 710 odsłony | Marek Oratowski

W piątek grupka rowerzystów spotkała się na chrzanowskim Rynku. Chcieli zwrócić w ten sposób uwagę na projekt budowy wiaty rowerowej, który zgłosili do budżetu obywatelskiego.

3
Najwyższy czas na pierwszy w mieście, bezpieczny parking dla rowerów
Cykliści liczą, że ich projekt znajdzie uznanie głosujących mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rowerzystom marzy się montaż wiaty o długości 9 metrów z bezpiecznymi stojakami typu uLock, umożliwiającymi zapięcie 16 rowerów. Miałaby stanąć na działce przy ulicy Sikorskiego, przy dworcu PKP Chrzanów-Śródmieście.

- To byłoby ułatwienie dla osób, które mogłyby tam zostawić rower i przesiąść się na pociąg lub busa albo zrobić zakupy w okolicznych sklepach. Taki pierwszy w mieście, bezpieczny parking dla cyklistów byłby też popularyzacją roweru jako środka transportu - tłumaczy Piotr Mankiewicz, prezes Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów.

Razem z grupką miłośników jednośladów w piątkowe popołudnie przejechał na rowerze z Rynku na działkę, na której ma być usytuowana wiata. Cykliści chcą na jej budowę 40 tysięcy złotych. Wszystkie 22 zadania uczestniczące w głosowaniu w tegorocznym budżecie obywatelskim (potrwa do 1 marca) są dostępne tutaj.