Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Szukasz mieszkania? Skorzystaj z pomocy agenta!

19.02.2019 11:46 | 0 komentarzy | 518 odsłon | red

Materiał promocyjny

Szukasz swojego wymarzonego mieszkania w centrum, a może właśnie powiększyła Ci się rodzina i marzy Ci się domek pod miastem? Skorzystaj z pomocy biura nieruchomości. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja, wpadnięcie w wir transakcji mieszkaniowych i odnalezienie się w realiach rynku nieruchomości może być nie lada wyzwaniem.

0
Szukasz mieszkania? Skorzystaj z pomocy agenta!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomoc biura nieruchomości w wynajmie lub zakupie mieszkania. W czym pomoże Ci pośrednik?

O zaletach korzystania z usług pośredników więcej przeczytasz na stronie internetowej Biura Nieruchomości WGN. Teraz załóżmy jednak prostą sytuację: postanowiłeś kupić mieszkanie w Poznaniu na Grunwaldzie. Pełen optymizmu przeglądasz dostępne w Internecie ogłoszenia. Za chwilę się przekonasz, dlaczego oferta biura nieruchomości będzie lepsza, ale nie wyprzedzajmy faktów. Sam proces selekcji zajmuje już sporo czasu, ale się nie poddajesz. Wreszcie wybierasz to ogłoszenie, które interesuje Cię najbardziej i umawiasz się na oglądanie mieszkania. Osoba, która pokazuje Ci lokal deklaruje, że jest jego właścicielem. Czy wiesz jak sprawdzić czy ta osoba faktycznie ma tytuł prawny do tej nieruchomości? Czy wiesz jak sprawdzić stan prawny danej nieruchomości i jak to zweryfikować tak, żeby na pewno nie zostać oszukanym przed podpisaniem umowy przedwstępnej i wpłatą zadatku? Czy wreszcie samo sformułowanie takiej umowy jest dla Ciebie jasne i zrozumiałe?

Pomoże w wyselekcjonowaniu ofert

Po podjęciu jakże ważnej decyzji o chęci zakupu mieszkania, działki, domu czy innej nieruchomości zawsze nieuchronnie następuje proces poszukiwania miejsca, które spełni nasze wymagania. I w tym momencie zaczynają się schody. W końcu w Internecie można znaleźć co najmniej kilka miejsc z ofertami sprzedaży nieruchomości zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego, nie mówiąc już o ogłoszeniach w mediach tradycyjnych, np. w lokalnej gazecie. Jak zatem wybrać te naprawdę warte uwagi? Wystarczy zaufać doświadczonemu pośrednikowi obrotu nieruchomościami, za jakiego niewątpliwie można uznać biuro WGN.

Zbada dokumentację nieruchomości

W przypadku nabywania nieruchomości z rynku wtórnego sprawdzenie jej stanu prawnego ma kluczowe znaczenie. Nie chcemy przecież, żeby niespodziewanie odwiedził nas krewny osoby, od której kupiliśmy mieszkanie i domagał się praw do nieruchomości, prawda? Dlatego zadaniem pośrednika jest sprawdzenie dokumentacji nieruchomości, jej stanu prawnego, a także upewnienie się na podstawie księgi wieczystej, że żadne osoby trzecie nie roszczą sobie praw do naszego upatrzonego mieszkania. Co więcej, pośrednik bardzo łatwo ustali, czy na interesującym nas obiekcie nie ciąży hipoteka lub prawo dożywotniego użytkowania, a także czy obecny właściciel nie zalega z żadnymi opłatami.

Jeśli interesujesz się nabyciem nieruchomości o przeznaczeniu komercyjnym, koniecznie sprawdź ofertę portalu Komercja24.

Materiał promocyjny