Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Idealna sala weselna? Dowiedz się, jak ją wybrać!

13.02.2019 14:24 | 0 komentarzy | 612 odsłon | red

Materiał promocyjny

Tuż po zaręczynach i ustaleniu daty ślubu przychodzi czas na pierwsze przygotowania. Już na samym ich początku powinniśmy znaleźć i zarezerwować salę weselną – najważniejszy element każdego ślubu i wesela. Jej wybór nie jest łatwy, tym bardziej, że w Krakowie dostępnych jest wiele lokali dostosowanych do goszczenia w swoim wnętrzu zabaw weselnych. Jak spośród nich wybrać najlepszą salę weselne, w której odbędzie się nasze wymarzone przyjęcie i zabawa weselna?

0
Idealna sala weselna? Dowiedz się, jak ją wybrać!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budżet weselny a koszt wynajęcia sali w Krakowie

Sale weselne w Krakowie to zróżnicowane nie tylko pod względem warunków lokalowych, menu oraz lokalizacji obiekty, ale także pod względem kosztu ich wynajęcia. W pierwszej kolejności, jeszcze zanim zaczniemy poszukiwania sali weselnej, warto więc ustalić budżet ślubny oraz określić, jaką dokładnie kwotę możemy przeznaczyć na wynajęcie sali. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że sala weselna to jeden z największych wydatków, z którymi będziemy musieli zmierzyć się podczas organizowania naszego ślubu i wesela.

Sale weselne w Krakowie najczęściej podają koszt za osobę. Za ich wynajem zapłacimy więc dokładnie tyle, ilu gości będzie bawiło się na naszym przyjęciu weselnym. Podczas negocjacji z wybranym lokalem warto dowiedzieć się także, czy oferuje on zniżki dla dzieci i młodzieży oraz dodatkowe opłaty, np. za słodkości, alkohol zakupiony na zewnątrz oraz w jakiej wysokości zadatek należy wpłacić, aby rezerwacja sali była skuteczna.

Sale weselne w Krakowie większe i mniejsze

Wiele obiektów udostepniających sale weselne w Krakowie do wynajęcia posiada kilka, różnej wielkości lokali. Warto więc już na samym początku ślubnych przygotowań zrobić wstępną listę gości i szukać sali dostosowanej wielkością do rozmiarów naszej zabawy weselnej.

Jeśli w wybranym obiekcie dostępnych jest kilka sal upewnijmy się, czy posiada on odpowiednie zaplecze sanitarne oraz przestrzeń wspólną dostępną dla wszystkich bawiących się w obiekcie gości. Atutem dla wesel, które odbędą się w okresie letnim, będzie z kolei dostęp do ogródka lub zewnętrznego tarasu.

Menu weselne dla wszystkich gości

Kolejną, bardzo istotną kwestią jest wybór menu weselnego. Niektóre sale weselne w Krakowie pozwalają na samodzielne ułożenie menu z dostępnych potraw, inne z kolei proponują gotowe zestawy, które mogą być delikatnie modyfikowane. Wybrane menu weselne powinno znaleźć się jako załącznik do umowy. Warto także upewnić się, czy będziemy mieli możliwość zabrania ze sobą pozostałych potraw, które z pewnością przydadzą się podczas poprawin!

Jeśli na naszym weselu będą gościły dzieci, warto zamówić dla nich osobne menu ze smakołykami, po które chętnie sięgają najmłodsi. Jeśli natomiast wśród gości weselnych są osoby na co dzień przestrzegające diety wegańskiej, wegetariańskiej lub innej, upewnijmy się, czy lokal daje możliwość zamówienia dań przygotowanych specjalnie dla nich. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszyscy nasi goście zjedzą smaczny oraz dostosowany do ich indywidualnych wymagań posiłek.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Kraków – więcej na WeselezKlasa.pl.

Materiał promocyjny