Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Odkwaszanie organizmu – wszystko, co powinieneś wiedzieć nim się zdecydujesz

07.02.2019 13:21 | 0 komentarzy | 894 odsłony | red

Materiał promocyjny

Zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej to znak, że prawdopodobnie konieczne jest zastosowanie kilku sprawdzonych „trików” dietetycznych w celu przywrócenia idealnego stanu organizmu. Polega to w wielkim skrócie mówiąc na odkwaszaniu, którego zaniedbanie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji natury zdrowotnej.

0
Odkwaszanie organizmu – wszystko, co powinieneś wiedzieć nim się zdecydujesz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skąd to się bierze?

Mając podejrzenie, że nasz organizm jest zakwaszony, koniecznie powinniśmy bliżej przyjrzeć się temu, co spożywamy na co dzień. Generalnie, problem z brakiem zbilansowanego poziomu kwasowości wynika najczęściej z jedzenia pokarmów o zbyt wysokim odczynie kwasowym, którego naturalnie nie da rady zneutralizować. Niestety, ma to wpływ na naszą kondycją ogólną oraz samopoczucie na co dzień. Jesteśmy bardziej ospali, mamy kłopoty natury gastrycznej typu wzdęcia bądź zgaga. Co więcej, wydaje nam się, że non stop się meczymy, a przy tym cierpimy na bardzo uporczywe bóle stawowo-mięśniowe. Można także wskazać na negatywny skutek w postaci uczucia ociężałości i nadmiernej drażliwości. Wielokrotnie zdarza się, że osoby mające zakwaszony organizm zupełnie nie są tego świadome, a w konsekwencji uważają, iż powinny się odchudzać, bowiem mają zbyt dużo nadmiernej warstwy tkanki tłuszczowej. W rezultacie nawet intensywne ćwiczenia nie przynoszą spodziewanych efektów. Dodatkowo, częściej się przeziębiamy i stajemy się bardziej podatni na wszelkiego rodzaju infekcje.

Co konkretnie temu winne?

Za zbyt mocno „kwasowe” produkty spożywcze uznaje się zwłaszcza wędliny. Poza tym, nie zapominajmy również o nieprzesadzaniu z jedzeniem mięsa – wiele osób nie wyobraża sobie życia bez solidnego kawałka steka, czy klasycznego polskiego kotleta schabowego. I w tym tkwi problem, ponieważ wołowiny i wieprzowiny nie powinno się jeść częściej niż dwa – maksymalnie trzy razy w tygodniu. Dla niektórych jednakże soczyste mięso to codzienność, a w związku z tym efekt nadmiernej kwasowości organizmu gwarantowany. Nie ma co obwiniać za ten stan wyłącznie mięsa. Równie niezdrowe jest nadużywanie serów żółtych, jaj, makaronów i pieczywa, jak i słodyczy. Całkowicie warto wyeliminować z diety kawę, bądź mocną herbatę, zredukować ilość wypijanych napojów wyskokowych i gazowanych. Za wywołujące zakwaszenie odpowiedzialne są też niektóre owoce –zwłaszcza rabarbar, wiśnie, borówki i żurawina. Rezygnacja z powyższych produktów to wszystko? Ku zdziwieniu nie jednego – to za mało, aby przywrócić organizmowi właściwy poziom kwasowości. Dobrze jest zastosować w diecie wysokiej klasy suplementy takie jak certyfikowane specyfiki od Swanson dostępne na stronie firmowego serwisu sklepswanson.pl.

Zastąp mądrze

Nawet tak solidny suplement diety jak te polecane od marki Swanson nie będą w stanie od razu zdziałać cudów, dlatego proces odkwaszania przyda się stosownie przyspieszyć. W tym celu dobrze jest wprowadzić w dotychczasowym jadłospisie parę kluczowych modyfikacji, zastępując świadomie to, co ma za wysoki odczyn zasadowy na to, co cechuje się dużo niższym jego poziomem, prowadząc do neutralizacji przesadnej ilości kwasów. W tym wypadku mowa zwłaszcza o kaszach- gryczanej, jaglanej, oliwie z oliwek, świeżych fruktach, warzywach typu cukinia, brokuły, szpinak, pomidory, ale i orzechach czy zielonej herbacie.

Materiał promocyjny