Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wybieramy internet światłowodowy

05.02.2019 11:25 | 0 komentarzy | 932 odsłony | red

Materiał promocyjny

Z zalet super szybkiego internetu światłowodowego może korzystać już całkiem spora liczba mieszkańców naszego kraju. Super szybki internet światłowodowy ma mnóstwo zalet, oferuje go w naszym kraju już kilka firm, wciąż też dołączają nowe. Jak działa ta bardzo nowoczesna technologia? Jakie zalety oprócz super szybkości ma internet światłowodowy?

0
Wybieramy internet światłowodowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak działa internet światłowodowy?

Zacznijmy może od wyjaśnienia czym jest światłowód. Otóż jest to bardzo cienkie i przezroczyste włókno wykonane z tworzywa sztucznego. Umożliwia ona przesyłanie bardzo różnych danych za pomocą światła. W przypadku internetu światłowodowego wykorzystywana jest technologia FTTH; polega ona na tym, że przesył danych odbywa się bezpośrednio do domu użytkownika. Prędkość FFTH oferowana przez jednego z dostawców internetu światłowodowego jest bardzo różna. Najmniejsza to 100 Mb/s, największa to aż 600 Mb/s. W przypadku tej ostatniej prędkości internet oferowany jest w pakiecie z szeregiem usług multimedialnych. Jest to więc na pewno oferta, która zasługuje na to, aby przyjrzeć się jej trochę bliżej. Zaletą technologii światłowodowej jest także to, że jeden kabel światłowodowy wystarczy, aby móc korzystać zarówno z internetu, jak i telefonu stacjonarnego i telewizji.

Zalety internetu światłowodowego

Dostawcy internetu światłowodowego zapewniają, że

◦ połączenia są niezawodne i wyjątkowo stabilne;
◦ pobieranie danych odbywa się wyjątkowo szybko;
◦ filmy i inne pliki będziemy mogli ściągać wyjątkowo szybko. Dodatkowo zapewniają nas, że buforowanie odbywać się będzie w super szybki sposób;
◦ nie odczujemy żadnych spadków prędkości łącza nawet w sytuacji, gdy z internetu będzie jednocześnie korzystać kilka osób. Z tego powodu internet światłowodowy świetnie sprawdza się na przykład w hotelach, które udostępniają gościom Wi-Fi.


Dodatkowo dostawcy przekonują, że zaletą internetu światłowodowego jest niski ping i brak lagów. Instalacja internetu światłowodowego odbywa się bardzo szybko i bez najmniejszych problemów. Jedynym warunkiem jest, aby nasze mieszkanie znajdowało się w budynku, w którym znajduje się światłowód. Z super szybkiego internetu światłowodowego mogą korzystać również właściciele domów jednorodzinnych. Klienci jednego z operatorów mają do wyboru trzy prędkości: 100 Mb/s, 300 oraz 600 Mb/s. Plusem jest również to, że nie ma żadnych limitów transferu. Do tego dzięki światłowodowemu internetowi można wysyłać bardzo duże ilości danych nie tylko ze stacjonarnego komputera, ale również z urządzeń mobilnych. Internet światłowodowy umożliwia podłączenie internetu do telewizora – dzięki temu możemy korzystać z usługi Smart TV. Dzięki temu, że technologia światłowodowa zapewnia wyjątkowo stabilne połączenia wykorzystywana jest także w systemach monitoringu, które potrzebują doskonałego dostępu do sieci.

Światłowodowy internet z pewnością za kilka lat będzie w każdym polskim domu. Technologia ta ma mnóstwo zalet. Super szybkie i stabilne połączenia to zaledwie kilka z nich. Jeśli chodzi o cenę, internet światłowodowy nie wypada drożej.

Więcej o internecie światłowodowym panwybierak.pl

Materiał promocyjny