Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Biznesowe bazy firm – czy są pomocne?

05.02.2019 11:20 | 0 komentarzy | 457 odsłon | red

Materiał promocyjny

Na sukces przedsiębiorstwa składa się bardzo wiele elementów. Jednym z bardziej istotnych jest dostęp do informacji. W przypadku osób, które prowadzą działalność biznesową ważny jest nie tylko sam dostęp, ale również szybkość z jaką można informacje uzyskać – im szybciej, tym oczywiście lepiej. Dla większości osób (również dla przedsiębiorców) w obecnych czasach źródłem poszukiwania informacji jest głównie internet. Można w nim znaleźć mnóstwo bardzo różnych informacji, także tych które ułatwiają prowadzenie firmy. Samodzielne przeszukiwanie zasobów internetu może pochłonąć jednak mnóstwo czasu i niekoniecznie zakończyć się sukcesem. Z pomocą przychodzą biznesowe bazy firm.

0
Biznesowe bazy firm – czy są pomocne?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Biznesowe bazy firm: co to jest?

Przedsiębiorcy, którzy w wieku 50 plus z pewnością pamiętają czasy, gdy szukając niezbędnych informacji korzystali z Panoramy Firm. Był to papierowy katalog obejmujący wszystkie czy prawie wszystkie firmy działające w Polsce. Biznesowe bazy firm można więc porównać z tym papierowym katalogiem.

Informacje, które można znaleźć w biznesowej bazie firm

Informacje, które dostępne są o danej firmie w biznesowej bazie firm to przede wszystkim jej dane adresowe. Korzystając z bazy można bez problemów poznać nazwę, adres i numer telefonu do danej firmy. Są to informacje ważne dla potencjalnych kontrahentów, ale nie najbardziej istotne. W bazie biznesowej firm potencjalni kontrahenci znajdą również dane o liczbie pracowników, których dana firma zatrudnia czy też dane o jej kondycji finansowej. Z punktu widzenia potencjalnych kontrahentów to właśnie te dane są najbardziej istotne. Warto wiedzieć, że tworzone są biznesowe bazy nie tylko firm polskich, ale również zagranicznych.

Czy danym zawartym w bazie można zaufać?

Zdecydowanie tak. Firmy, które zajmują się tworzeniem profesjonalnych biznesowych baz firm dbają o to, aby informacje na temat danej firmy były sprawdzone. W przypadku biznesowej bazy firm polskich informacje, które na temat danej firmy zostaną zamieszczone pochodzą z ogólnodostępnych rejestrów. W przypadku firm, które działają w oparciu o działalność gospodarczą mogą to być na przykład informacje pochodzące z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W przypadku firm, które działają jako spółki informacje pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego. Dla osób, którzy szukając informacji o danej firmie korzystają z biznesowych baz firm bardzo ważne jest również to, że bazy są stale uaktualniane.

Biznesowe bazy firm składają się z reguły z kilku tysięcy (czasem nawet więcej) firm różnych branż i wielkości. Możliwość, że przedsiębiorca szukający informacji o danej firmie ich nie znajdzie są więc minimalne. W biznesowej bazie firm można znaleźć między innymi informacje o dostawcach produktów bądź usług. Danej firmy można szukać stosując bardzo różne kryteria wyszukiwania z pewnością jest bardzo dużym ułatwieniem. Największą zaletą baz firm jest to, że dane dotyczące interesującej nas firmy można znaleźć błyskawicznie, a szybki dostęp do informacji to połowa sukcesu.

Więcej o bazach firm na www.infobrokering.com.pl

Materiał promocyjny