Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Na razie wejście na Balaton nic nie kosztuje

30.04.2012 11:04 | 7 komentarzy | 11 583 odsłon | red
Za wejście na kąpielisko Balaton i parking mieszkańcy zapłacą w tym sezonie tyle samo co przed rokiem. Na razie z atrakcji ośrodka mogą korzystać za darmo. Opłaty zaczną obowiązywać prawdopodobnie dopiero od wakacji.
7
TRZEBINIA. Na razie wejście na Balaton nic nie kosztuje
Wysokie temperatury zachęcają mieszkańców do przyjazdu nad Balaton. W miniony weekend kąpielisko odwiedziły setki ludzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bezpłatny wstęp nad Balaton należy się dzieciom i młodzieży do 19 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Dorośli za bilet wstępu zapłacą 4 zł. Z kolei jednorazowy wjazd na parking kosztuje 5 zł.

- A co ze studentami dziennymi, którzy z reguły żyją na garnuszku rodziców? Czy oni też muszą płacić? – dopytywał radny Grzegorz Żuradzki przy okazji zatwierdzania stawek na ten rok.

Burmistrz Stanisław Szczurek dodatkowych ulg nie przewiduje.
- W tym roku obowiązuje ten sam cennik co przed rokiem. Został on zaakceptowany przez mieszkańców – odpowiedział radnemu.

Na razie jednak wstęp nad kąpielisko nic nie kosztuje. Jak informuje Andrzej Smółka, prezes zarządu Usług Komunalnych „Trzebinia”, opłaty zaczną obowiązywać prawdopodobnie dopiero po zakończeniu roku szkolnego.

Do tego czasu burmistrz chciałby też zrobić porządek ze stojącymi tam obiektami, zajmowanymi dotychczas przez płetwonurków z klubu Poseidon Team Poland. Zamierza je wyburzyć.
- Zależy nam na poszerzeniu plaży. Właśnie tam myślimy ustawić dmuchany basen dla najmłodszych dzieci –zasygnalizował burmistrz Szczurek.
(AJ)