Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Gdzie w okolicy poprawić bezpieczeństwo na drodze

17.01.2019 18:30 | 34 komentarze | 3 992 odsłony | Tadeusz Jachnicki

O 2 miliony złotych samorząd województwa zamierza zwiększyć pulę pieniędzy przeznaczoną na likwidację niebezpiecznych miejsc na lokalnych drogach.

34
Gdzie w okolicy poprawić bezpieczeństwo na drodze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z zapowiedzi urzędników wynika, że podstawowym celem takiego kroku jest likwidacja miejsc niebezpiecznych na drogach samorządowych, w tym doświetlenie przejść dla pieszych.
W tym tygodniu temat był poruszany w gronie członków Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Te dodatkowe pieniądze na poprawę bezpieczeństwa chce wprowadzić do budżetu na przyszły rok zarząd. Jak wiadomo, reprezentuje on większość w sejmiku, więc należy się spodziewać, że pieniądze będą. Decyzja zapadnie podczas głosowania nad budżetem z końcem miesiąca.

Niestety, do tego momentu nie udało się ustalić, czy owo poprawianie bezpieczeństwa dotyczy wszystkich dróg samorządowych, czyli także powiatowych i gminnych czy tylko wojewódzkich.

Radny Małopolski z powiatu chrzanowskiego Rafał Kosowski obiecał, że postara się skontaktować z marszałkiem i dopytać o szczegóły. Redakcja z kolei czeka na odp. z urzędu marszałkowskiego. Jak tylko uzyskamy informację, przekażemy szczegóły.

A Wy macie jakieś pomysły, propozycje, gdzie trzeba poprawić bezpieczeństwo (na razie skupmy się na drogach wojewódzkich)? Wpisujcie je w komentarzach. Przekażemy Wasze prośby i sugestie radnym sejmiku z naszego terenu.