Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jest kupiec na Fablok

17.01.2019 21:30 | 14 komentarzy | 10 214 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W czwartek rada wierzycieli wznowiła negocjacje w sprawie sprzedaży chrzanowskiego Fabloku. Analizowane były trzy oferty. Wybrano tę z branży kolejowej, która jest też najkorzystniejsza cenowo.

14
Jest kupiec na Fablok
Za 60 dni okaże się, czy sprzedaż majątku Fabloku dojdzie do skutku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Rada wierzycieli podjęła uchwałę zatwierdzającą wybór najkorzystniejszej oferty na zakup całości przedsiębiorstwa,które od sześciu lat jest w upadłości likwidacyjnej. Oferent ma 60 dni na wpłacenie całości kwoty na rachunek masy upadłościowej - wyjaśnia burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, który jest jednym z członków rady wierzycieli.

- Dopiero dokonanie wpłaty umożliwi zawarcie notarialnej umowy sprzedaży - tłumaczy syndyk Leszek Kolczyński.

W tym momencie nie można jeszcze podać nazwy przedsiębiorcy, który złożył najkorzystniejszą ofertę ani kwoty, jaką zaproponował. Uchwała rady podlega zatwierdzeniu przez sędziego-komisarza.

- Dla mnie, jako burmistrza Chrzanowa, najważniejsze jest, że przedsiębiorca chce działać w branży kolejowej i wznowić w Fabloku produkcję, która kiedyś była tu prowadzona. Oznacza to nowe miejsca pracy. Jest szansa, że w stulecie powstania zakładu, Fablok odrodzi się jak Feniks z popiołów - mówi Robert Maciaszek.