Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

PŁAZA. Nadaj imię klaczce

08.05.2012 11:37 | 0 komentarzy | 4 183 odsłony | red
Mała klaczka z Domu Pomocy Społecznej jest jeszcze bezimienna. Każdy może zaproponować imię dla niej wysyłając maila na adres DPS-u.
0
PŁAZA. Nadaj imię klaczce
Źrebię z matką Fot. archiwum DPS w Płazie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mała klaczka z Domu Pomocy Społecznej jest jeszcze bezimienna. Każdy może zaproponować imię dla niej wysyłając maila na adres DPS-u.

Pod koniec kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Płazie przyszedł na świat źrebak. Ma gniadą maść po matce Scherii – trzynastoletniej klaczy pełnej krwi angielskiej. Ojciec Lansjer to koń rasy małopolskiej.

- To spore wydarzenie dla społeczności naszej placówki. Nie doszliśmy do porozumienia, jak nazwać małą klaczkę. Dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs na nazwę dla niej. Musi zaczynać się na literę "s", jak imię jej matki – mówi Kazimiera Żmudzińska, dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Wszyscy chętni mogą przesyłać swoje propozycje na adres tpdpsplaza@interia.pl do poniedziałku 14 maja. Dwa dni później konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas majówki organizowanej w DPS-ie. Nagrodą będzie gadżet promocyjny starostwa.

Pewną wskazówką dla uczestników konkursu może być to, że źrebak jest obdarzony sporym temperamentem.
- Zamiast siedzieć w boksie woli brykać po wybiegu. To siódmy nasz koń i drugie źrebię, jakie przyszło u nas na świat – informuje Barbara Gawor z Towarzystwa Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Płazie, które jest właścicielem koni.
Marek Oratowski