Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dyrektor szpitala zwolniony dyscyplinarnie (WIDEO)

14.12.2018 13:30 | 18 komentarzy | 16 552 odsłon | Marek Oratowski

Waldemar Stylo nie jest już dyrektorem chrzanowskiego szpitala. Członkowie zarządu powiatu postanowili go dyscyplinarnie zwolnić, formułując sześć zarzutów.

18
Dyrektor szpitala zwolniony dyscyplinarnie (WIDEO)
O zwolnieniu dyrektora poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej starosta Andrzej Uryga i jego zastępca Bartłomiej Gębala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Po wyborach, gdy władzę w powiecie objęli oponenci dyrektora, było już niemal przesądzone, że Waldemar Stylo nie utrzyma stanowiska. Ostatnio poszedł na zwolnienie lekarskie. W środę, 13 grudnia, zarząd powiatu podjął uchwałę o rozwiązaniu z nim umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika (tzw. dyscyplinarka).

Jak informuje starosta Andrzej Uryga dyrektor miał ukrywać informacje o faktycznej sytuacji finansowej szpitala (powiat musi dołożyć z własnego budżetu minimum 2,5 miliona złotych, więc zagrożone są niektóre inwestycje) oraz nie wykonywal należytego nadzoru nad projektem modernizacji oddziałów szpitalnych. Członkowie zarządu powiatu zarzucili mu też nieprawidłowości w zarządzaniu, wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego niezgodnie z przeznaczeniem (w jego trakcie pojawił się w starostwie oraz wydawał mailowo polecenia pracownikom). Kolejny zarzut to "bezpodstawne pobieranie i rozliczanie delegacji służbowych do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, które nie miały związku z wykonywaniem funkcji dyrektora".
Uchwałę zarządu o rozwiązaniu umowy Waldemar Stylo dostał osobiście przez kuriera.

- Pan dyrektor odmówił podpisu, żę ją dostał. Jednak doręczenie jest skuteczne prawnie, na co mamy stosowną notatkę - powiedzial starosta Andzej Uryga na czwartkowej konferencji prasowej.

Waldemar Stylo ma teraz 21 dni na odwołanie się do sądu pracy.

Obowiązki dyrektora pełni jego zastępczyni Alicja Dobranowska. Prawdpodobnie w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs na nowego szefa placówki. Ma zostać rozstrzygnięty w ciągu 2-3 miesięcy.