Chrzanów

Biegacze i miłośnicy nordic walking wykorzystali słoneczne przedpołudnie (WIDEO)

02.12.2018 14:07 | 0 komentarzy | 4 345 odsłony | Marek Oratowski

Ponad 120 osób uczestniczyło w niedzielę w Charytatywnym Crossie i Marszu św. Mikołaja. Zwycięzcy pokonanie 5-kilometrowej trasy zajęło ponad 17 minut.

0
Uczestnicy kilkaset metrów po starcie

Materiał wideo:

Uczestnicy wystartowali w czapkach, a niektórzy także strojach św. Mikołaja, patrona Chrzanowa. Wpisowe, które przekazali, zasili konto chrzanowskiej filii hospicjum. Na starcie stanęło ponad 80 biegaczy i około 40 miłośników nordic walking.

Wśród panów najlepszy był Aleksander Zięba ze Strzyżowic w województwie śląskim. Wygrał (podobnie jak przed dwoma laty) z czasem 17 minut i 38 sekund. Ponad 50 sekund później przybiegł za nim Andrzej Ochowicz z Chrzanowa. Trzeci linię mety minął Dawid Wójcik (Parkrun Chrzanów). Wśród kobiet triumfowała Justyna Tupta z Kasiny Wielkiej, uprawiająca ... biathlon. Najlepszą kobietą z ziemi chrzanowskiej okazała się Magdalena Siuda z Libiąża.

Najlepszym maszeruącym pokonanie trasy zajęło około 33 minut. Organizatorami imprezy byli PMOS i SP nr 10. Zobaczcie, jak uczestnicy radzili sobie na trasie.