Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Walczą o koronę króla strzelców

26.11.2018 20:52 | 0 komentarzy | 2 097 odsłony | Michał Koryczan

Mariusz Celej ze Startu Kamień zdobył jak dotąd najwięcej goli w chrzanowskiej A-klasie. W klasie B najlepszy pod tym względem jest Tomasz Kaszuba z Lwa Olszyny.

0
Walczą o koronę króla strzelców
Mariusz Celej (z lewej) prowadzi w klasyfikacji strzelców chrzanowskiej A-klasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za nami runda jesienna rozgrywkach chrzanowskiej A i B-klasy. Poza drużynową walką o jak najwyższe miejsce w tabeli, trwa również wyścig po koronę króla strzelców.

W A-klasie największą liczbą trafień może się pochwalić Mariusz Celej ze Startu Kamień. W trzynastu meczach (nie wystąpił tylko w spotkaniu z Lgotą) zdobył dziewiętnaście bramek. Z tego aż cztery strzelił w zwycięskim 9-1 spotkaniu z Victorią Zalas. Napastnik Startu popisał się również hat-trickiem w meczu przeciwko Promykowi Bolęcin.

Drugi w Klasyfikacji Strzelców Magic Sport A-klasy jest inny gracz zespołu z Kamienia - Paweł Panek (16 goli). O jedną bramkę mniej na koncie ma Dominik Sieprawski z Promyka. Jedenastoma trafieniami może się natomiast pochwalić Mateusz Czechowski, także ze Startu, który jest najskuteczniejszą drużyną w rozgrywkach. Kamień zdobył w dotychczasowych czternastu kolejkach 60 goli.

W klasie B na czele Klasyfikacji Strzelców Magic Sport plasuje się Tomasz Kaszuba z Lwa Olszyny, czyli ostatniej drużyny w tabeli.
Napastnik ekipy z gminy Babice zdobył 13 goli w dziewięciu w ośmiu meczach (Kaszuba nie zagrał w ostatnim jesiennym pojedynku z Sierszą). Co ciekawe cały dorobek bramkowy Lwa wynosi 20 trafień. Kaszuba błysnął formą strzelecką w wygranym 6-0 pojedynku ze Zrywem Brodła. Wówczas aż pięciokrotnie pokonał golkipera drużyny przeciwnej.

Siedem goli ma na koncie drugi w klasyfikacji snajperów B-klasy Sebastian Urbańczyk z zespołu lidera - Wisełki Rozkochów.

Po sześć bramek zdobyli: Szymon Wojtoń (Nadwiślanka Okleśna), Robert Bogacz (Korona Mętków), Karol Górkowski (Polonia Luszowice) i Arkadiusz Stępień (Unia Kwaczała).

Klasyfikację strzelców A-klasy znajdziecie TUTAJ

Klasyfikację strzelców B-klasy znajdziecie TUTAJ