Nie masz konta? Zarejestruj się

Luszowice

Są dopiero w połowie

22.11.2018 10:27 | 2 komentarze | 5 338 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Do końca tego roku nowa droga w Luszowicach i nowy obiekt mostowy miały być gotowe. Tak zapewniała kolej. Kierowcy od początku w to nie wierzyli i mieli rację. Jest spory poślizg.

2
Są dopiero w połowie
Widać już, jak będzie przebiegać nowy ślad ul. Styczniowej. Na obydwu rozkopanych odcinkach drogi powiatowej wylany został asfalt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przesunięcie w czasie wynika z konieczności wykonania szeregu robót dodatkowych, nieprzewidzianych pierwotnie do realizacji - mówi lakonicznie Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

30 czerwca 2019 roku - to nowy termin przekazania do eksploatacji wiaduktu oraz nowej drogi. Jeżeli chodzi o sam obiekt, to wykonawca jest dopiero w połowie prac. Obecnie roboty są wstrzymane do czasu przełączenia ruchu z obecnie użytkowanego toru nr 1 na zmodernizowany tor nr 2.

- Do czasu przekazania ulicy Styczniowej w nowym śladzie, ruch samochodowy będzie się odbywał tak jak do tej pory. Później dotychczasowy wiadukt kolejowy zostanie częściowo wyburzony i nie będzie spełniał żadnej funkcji - wyjaśnia PKP PLK.

Największe uciążliwości dotyczące trwającej w Luszowicach inwestycji kierowcy mają już chyba za sobą. W ubiegłym tygodniu na rozkopanej drodze powiatowej wylany został asfalt (pierwsza warstwa) i skończyła się jazda po wertepach.