Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pomóżcie Agnieszce walczyć z chorobą

16.11.2018 20:00 | 2 komentarze | 10 250 odsłon | Ewa Solak

Pochodząca z Chrzanowa Agnieszka Ślusarczyk od roku próbuje pokonać raka. Prosi o wsparcie, bo lek, mogący jej pomóc jest bardzo drogi.

2
Pomóżcie Agnieszce walczyć z chorobą
Agnieszka Ślusarczyk prosi o wsparcie. Fot. z archiwum Agnieszki Ślusarczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Agnieszka przez przypadek, podczas badań krwi, dowiedziała się, że jest chora. Markery nowotworowe były tak podwyższone, że natychmiast poszła do lekarza. Okazało się, że ma guza na jajniku. W październiku ubiegłego roku przeszła operację i serię chemii. Wszystko było dobrze, aż kilka miesięcy temu nastąpił nawrót choroby.

- Przeszłam kolejną, o wiele rozleglejszą operację i okazało się, że mam przerzuty. Poprzednia chemia nie pomogła. Znalazłam się wśród 5 proc. osób, które na nią nie zareagowały. Potem znów czekała mnie chemia. Nadal ją biorę. Następnym etapem będzie leczenie Avastinem. W moim przypadku lek nie jest refundowany, a koszt jednej dawki to 8-10 tys. zł - mówi Agnieszka Ślusarczyk.

Agnieszka całe dzieciństwo i młodość spędziła w Chrzanowie, gdzie skończyła I LO i ma wielu znajomych. Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest podopieczną Fundacji Siepomaga. Osoby zainteresowane wsparciem mogą dokonać wpłat poprzez konto na stronie: https://www.siepomaga.pl/zycie-agnieszki