Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

DO POCZYTANIA NA WEEKEND

16.11.2018 18:00 | 0 komentarzy | 3 416 odsłony | red

Na jesienne, weekendowe wieczory przygotowaliśmy w bieżącym numerze kilka ciekawych tekstów do poczytania. Poznajcie ich bohaterów.

0
DO POCZYTANIA NA WEEKEND
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpiękniejsza Polka pochodzi z Babic
Rok 2018 przejdzie do historii ziemi chrzanowskiej. Milena Sadowska, dziewiętnastolatka z Babic, wygrała konkurs piękności. Kim jest Miss Polonia? Jaką rolę odegrał w tej historii jej tata, jak zamierza ją wspierać jej chłopak i jak zmieni się teraz życie pięknej kobiety?


 

Ksiądz Kamieński - (nie)zapomniany bohater z Chrzanowa
Podczas okupacji ratował przed pewną śmiercią warszawskie dzieci, narażając własne życie. Rozbudował kościół św. Mikołaja w Chrzanowie, założył ochronkę św. Róży z Limy. W ciągu kilkudziesięciu lat zrobił dla ludzi wiele dobrego. Kim był ks. Jakub Kamieński i dlaczego coraz mniej chrzanowian o nim pamięta? Pytamy o to Agnieszkę Bąk, historyka z chrzanowskiego biura promocji miasta.


Na moje potrzeby Chrzanów wystarczy
Kiedy byłam dzieckiem, nikt się nie przejmował, że jestem brudna, że latam w samych majtkach, na bosaka. Graliśmy na podwórku w gumę, w klasy. To były czasy! - wzdycha Joanna Kulawik z Chrzanowa, bohaterka cyklu "Chrzanowianie".


Pan Franciszek jest starszy niż polska niepodległość
Franciszek Pióro z Krzeszowic kilka dni temu skończył 102 lata. Wierzy, że czeka go jeszcze wiele dobrego. Takiej kondycji, jasności umysłu i humoru niejeden z nas mógłby mu pozazdrościć.


Pamięci mojej Żony
Zmarłą niedawno doktor Katarzynę Wróbel-Wiórek, wspomina mąż, Leszek. Pisze o Jej wielkim oddaniu zawodowi lekarza, o Jej pasjach. Pisze też o chorobie. Obiecał Jej to zanim odeszła.