Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Nie wszyscy mają wolne

12.11.2018 11:00 | 4 komentarze | 7 019 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Pociągi, sklepy, przychodnie, urzędy - sprawdziliśmy co w poniedziałek, 12 listopada, funkcjonuje jak w święta, a co jak w dni powszednie.

4
Nie wszyscy mają wolne
W poniedziałek na większe zakupy nie ma co liczyć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urzędy czy banki są zamknięte. Ze standardowymi świątecznymi ograniczeniami spotkamy się w przychodniach. Znacznie ograniczony jest ponadto handel, funkcjonuje jak w niedziele czy dni świąteczne.
Z dużych sieci nie ma co liczyć na zakupy m.in. w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie czy Tesco. Zamknięta jest także Ikea. To czy jest otwarta Żabka zależy od franczyzobiorcy, szefostwo sieci pozostawiło decyzję w ich rękach. Zakupy zrobimy też w niewielkich osiedlowych sklepach, jeżeli za ladą stanie właściciel.

Autobusy ZKKM Chrzanów jeżdżą jak w soboty.

- Mamy XXI wiek, a ja nie mogę się dostać do apteki czy pojechać do rodziny. W marcu miałem wylew. Prawo jazdy mi odebrali, jestem skazany na autobus, ale w takie dni nic nie jeździ - denerwuje się mieszkaniec Regulic.
Jeśli ktoś chciałby skorzystać z biblioteki w tym dniu to również nie ma na co liczyć na świeżą lekturę. Placówki są pozamykane.

Jak w dni powszednie jeżdżą natomiast pociągi pasażerskie. PKP PLK nie zdążyło przygotować specjalnych rozkładów na 12 listopada, podobnie Przewozy Regionalne. PKP Intercity także jeżdżą wg. obowiązującego rozkładu jazdy. Bilety weekendowe wydłużoło o jeden dzień.