Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dzień Antysmogowy w przedszkolu 10 w Chrzanowie

09.11.2018 12:55 | 0 komentarzy | 2 086 odsłony | Bożena Windak

Przedszkole Samorządowe nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie otrzymało oczyszczacz powietrza przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę za pośrednictwem Urzędu Miasta w Chrzanowie.

 

0
Dzień Antysmogowy w przedszkolu 10 w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" 11 października został przeprowadzony na terenie placówki Dzień Antysmogowy.

W tym dniu przedszkolaki miały na sobie coś w kolorze białym, symbolizującym czyste powietrze. Organizatorzy dnia - Bożena Windak i Magdalena Bzducha zaprezentowały wszystkim przedszkolakom inscenizację pt. „Smok i smog", przeprowadziły pogadankę na temat szkodliwości smogu i zapoznały z działaniem oczyszczacza powietrza.

W ciągu dnia dzieci wykonywały zadania związane ze smogiem. Odbył się także wspólny pokaz mody antysmogowej.

Dzieci ze starszej grupy udały się z przygotowanymi transparentami na happening antysmogowy wokół przedszkola, podczas którego rozdawały przechodniom ulotki informacyjne na temat smogu, skutkach jego działania i sposobach przeciwdziałania.