Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Budowa ronda potrwa dłużej

08.11.2018 16:50 | 7 komentarzy | 4 167 odsłony | Marek Oratowski

Mieszkańcy obserwujący budowę ronda na wysokości poczty w Libiążu widzą, że sporo jest jeszcze do zrobienia. Zapytaliśmy inwestora, jak długo potrwa inwestycja.

7
Budowa ronda potrwa dłużej
Budowlańcy pracują od wczesnego rana do zmroku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że roboty kosztują 4,1 miliona złotych brutto. Gmina opracowała dokumentację i współfinansuje zadanie razem z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Zgodnie z warunkami przetargu, inwestycja realizowana przez spółkę Pavimental z Trzebini miała się zakończyć 18 grudnia. Jednak potrwa trochę dłużej.

- Roboty budowlane od samego początku skoncentrowane były na ulicy 11 Listopada oraz na fragmentach ronda, które nie kolidują z  drogą wojewódzką. W tym obszarze zostały wykonane w miarę możliwości przekładki urządzeń obcych oraz wybudowana kanalizacja deszczowa. Wykonywana jest wynikająca z zakresu robót podbudowa ulicy 11 Listopada. Celem obecnych prac jest przygotowanie fragmentu ronda, aby można było przełożyć ruch drogowy z drogi wojewódzkiej w kierunku do Chrzanowa. Wtedy otworzy się front robót dla dalszej części ronda, kolidującego już z drogą wojewódzką. Termin realizacji tego zadania na wniosek wykonawcy został przedłużony aneksem na 19 stycznia 2019 roku, z uwagi na wydłużoną procedurę związanią z ofertą na etapie przetargu - informuje Roman Leśniak, główny specjalista ds. organizacji i informacji publicznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.