Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

07.11.2018 14:20 | 96 komentarzy | 7 920 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 20:50

Masowe zwolnienia lekarskie dotykają nie tylko policjantów. W środę na L4 poszli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

96
Strażacy na L4
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dzisiaj cała zmiana nie przyszła do pracy. Wszyscy poszli na zwolnienia lekarskie. Chłopaki będący po 24-godzinnym dyżurze musieli więc zostać dłużej - zadzwonił w środę jeden ze strażaków.

Nie ukrywa, że ma to związek z ogólnopolskim protestem służb mundurowych. W najnowszym, 44. numerze „Przełomu" piszemy o licznych zwolnieniach lekarskich chrzanowskich policjantów.

Akcja masowego „podreperowania zdrowia" dotknęła także straż pożarną.

- Faktycznie wpłynęła do nas duża liczba zwolnień lekarskich. Trzeba było podjąć decyzję, żeby zachować gotowość bojową. Część strażaków pełniących wcześniej służbę musiała zostać w pracy. Odpowiednia obsada, licząca trzynaście osób, jest zapewniona. Mieszkańcy nie powinni się czuć zagrożeni. W razie konieczności zawsze możemy się posiłkować jednostkami państwowych straży pożarnych z innych powiatów oraz ochotniczych straży pożarnych. Zobaczymy jak się dalej sytuacja rozwinie - mówi Piotr Bębenek, oficer prasowy Komendanta PSP w Chrzanowie.