Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Bójka na meczu piłkarskim

05.11.2018 17:20 | 23 komentarze | 10 752 odsłon | Michał Koryczan

Podczas niedzielnego spotkania w Libiążu doszło do rękoczynów między trenerem Fabloku Chrzanów a jednym z zawodników miejscowego MKS.

23
Bójka na meczu piłkarskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Była 60. minuta meczu chrzanowskiej A-klasy pomiędzy MKS Libiąż i Fablokiem Chrzanów. Po starciu dwóch zawodników przy linii bocznej doszło do przepychanek.

Jak relacjonuje prowadzący zawody sędzia Michał Siemek, w pewnym momencie grający trener chrzanowskiej drużyny - Piotr Stach uderzył w twarz Miłosza Burzę, piłkarza libiąskiego zespołu. Ten oddał szkoleniowcowi. Arbiter pokazał obu po czerwonej kartce.

Piłkarz musiał zejść do szatni (gospodarze kończyli więc zawody w dziesiątkę), natomiast trener został odesłany na trybuny (szkoleniowiec, wpisany w protokole meczowym także jako gracz, nie pojawił się na murawie).

- Do zamieszania doszło po brutalnym faulu na naszym piłkarzu. Gdy chciałem rozdzielać zawodników zostałem uderzony, no i ręka „poszła". Za swoje zachowanie mogę tylko przeprosić - mówi Piotr Stach.

Zdaniem Miłosza Burzy, to szkoleniowiec drużyny rywali zaatakował jako pierwszy.

- Trener Fabloku zachował się poniżej krytyki. Zostałem uderzony w twarz przez niego i jeszcze któregoś z zawodników drużyny z Chrzanowa. Chciał mnie sprowokować i to mu się udało. To był błąd, bo osłabiłem drużynę na najbliższe mecze - mówi Miłosz Burza.

Sprawą zajmie się teraz komisja dyscypliny Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.