Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Coraz większy tłok przy cmentarzach. Policja ostrzega

31.10.2018 08:47 | 0 komentarzy | 2 971 odsłony | Eliza Jarguz-Banasik

Zmiany w organizacji ruchu, zakazy zatrzymywania się, a w szczególnych przypadkach holowanie samochodu na koszt właściciela. W najbliższych dniach w rejonie cmentarzy, także w powiecie chrzanowskim, trzeba uważać bardziej niż zwykle.

0
Coraz większy tłok przy cmentarzach. Policja ostrzega
Już dziś trudno było znaleźć wolne miejsce na parkingu przy cmentarzu w Chrzanowie (od strony ul. Ks. Kamieńskiego)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jak co roku w związku z Dniem Wszystkich Świętych spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Nie tylko w rejonie nekropolii, ale także na przyległych ulicach - mówi Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich, czuwać będzie więcej policjantów niż na co dzień. W okolicach cmentarzy zmieni się także organizacja ruchu. Pojawią się znaki zakazu zatrzymywania się. Każdy, kto się do nich nie zastosuje, musi liczyć się z odholowaniem pojazdu.

- Na terenie dawnej bazy PKS-u przy ul. Balińskiej w Chrzanowie zostanie udostępniony bezpłatny parking. W Babicach na ul. Zamkowej, Parkowej i św. Józefa obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy - wyjaśnia rzeczniczka.

Tam, gdzie ruch jest największy, pojawią się patrole policji, a w razie potrzeby funkcjonariusze będą ręcznie nim kierować. 
Tradycyjnie policja zwraca się do mieszkańców z apelem, by w miarę możliwości wybierali się na cmentarze komunikacją miejską albo korzystali z innych środków transportu.