Nie masz konta? Zarejestruj się

Brodła

Seria kolizji w Brodłach. Uszkodzone zostały radiowozy

21.10.2018 16:00 | 3 komentarze | 6 719 odsłon | Marek Oratowski

W niedzielę w Brodłach na terenie leśnym doszło do trzech kolizji. Jeden z kierowców najechał na samochody policyjne.

3
Seria kolizji w Brodłach. Uszkodzone zostały radiowozy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O godz. 6.30 na drodze wojewódzkiej w Brodłach kierujący pojazdem marki citroen, 26-letni mieszkaniec Przegini Duchownej, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu.

- Oddalił się z miejsca zdarzenia, ale po tablicach rejestracyjnych policjanci z Krzeszowic ustalili jego miejsce zamieszkania. Poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał 2,21 promila. Mężczyzna przyznał się, że to on prowadził samochód. Ponieważ odniósł też obrażenia ciała, na miejsce została wezwana karetka pogotowia - relacjonuje Iwona Szelichiewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Na miejsce kolizji citroena pojechali nie oznakowanymi samochodami służbowymi policjanci z Chrzanowa i Alwerni. Wykonywali tam oględziny pojazdu.

- Około godziny 10.20 czekali na lawetę. Wtedy z łuku drogi wyjechał kierujący daewoo lanosem mieszkaniec Krakowa, który stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył najpierw w nie oznakowaną skodę policyjną. Ta siłą bezwładności uderzyła w drugi radiowóz, nie oznakowane KIA. A ten pojazd z kolei uderzył w citroena, który tyle co został wyciągnięty z rowu. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a samochody nie zostały mocno uszkodzone. Kierowca z Krakowa dostał mandat - dodaje pani rzecznik.

Niestety, po zakończeniu czynności przez policjantów 200 metrów dalej doszło do kolejnej kolizji, tym razem z udziałem aż pięciu pojazdów.